Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Melyik kamionos engedéllyel...

Melyik kamionos engedéllyel lehet a legjobban keresni ADR, GKI?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Érdemes valamelyiket megcsinálni, jobban lehet vele keresni?

Illetve külföldön jobb a kamionosok sorsa?


Köszönöm.



2014. okt. 29. 07:19
 1/2 anonim válasza:

Külföldön mindenkinek jobb a sora.

Érdemes letenni az ADR-t, de cégfüggő hogy mennyit keresel.Elvileg Gépjárművezetői Képesítési Igazolvány mindenképp kell, mert anélkül nem lehetsz gépjárművezető tudomásom szerint.

2014. okt. 30. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ácsi, valamit keversz. A GKI egy EU - s marhaság, egy tanfolyam + vizsga, ami ma már mindenképpen kell. Elmész, fizetsz, levizsgázol, ez szükséges ahhoz, hogy munkát vállalj. Egy nagy baromság, semmi értelme nincs, de kell a pénz.

Az ADR csak akkor kell, ha veszélyes anyagot szállítasz. Ez már komoly ismeretanyag, ez egy valós dolog, áruosztályonként oktatják a veszélyes anyagokat, érdemes is tudni. Két fő kategóriája van, küldeménydarabos és tartályos, de lehet még szakosodni ezeken belül is.


A válaszom az, hogy nem éri meg az ADR, sokkal több a felelősséged, sokkal több mindenre kell figyelni, sokkal több az ellenőrzés, de a fizetés nem jobb annyival. Nem fizetik meg.


Én külföldi cégnél melózom. Igen, jobb a fizetés, mert a magyar gazdasági viszonyok és a mentalitás ritkán teszi lehetővé, hogy jól járjon a sofőr. Én sokfélét próbáltam már, ponyvás, élő állatos, ADR tartályos stb. Most élelmiszeres tartállyal járok, eddig ez a legjobb munka/fizetés/otthonlét arányát tekintve.


Külföldi cégen azt értem - ma már összemosódik a külföldi és hazai - hogy kinti bejelentés, kinti irányítás. Ha már magyar főnökség is van a csapatban, lehúznak. Nálunk össz - vissz hárman vagyunk magyar sofőrök. De ilyen esetben természetesen szükséges a német/angol nyelvtudás.

2014. okt. 31. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!