Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Az EFEB Európai Uniós pályázat...

NowayLaci kérdése:

Az EFEB Európai Uniós pályázatiró tanfolyamáról valakinek van tapasztalata?

Figyelt kérdés

2014. okt. 30. 15:47
 1/2 Szabó Zoltán 47 válasza:
67%

Kedves nowaiLaci !


Nem tudom mit nyújt az EFEB tanfolyam.Nekem 8 éve van pályázati tanácsadó vállalkozásom, de az a tapasztalatom, hogy ezt a szakmát nem lehet semmilyen tanfolyamon megtanulni. Ezt a szakmát leginkább azok tudják művelni, akiknek van néhány év általános vállalkozás menedzsment tapasztalata, beruházás menedzsment tapasztalata, ért az általános pénzügyi és számviteli szabályokhoz. Én ha munkatársat veszek fel nem részesítem előnyben aki valamilyen "pályázatíró tanfolyamot" végzett, inkább azt részesítem előnyben, aki néhány évet dolgozott már előtte egy működő vállalkozásnál ügyintézőként.

Aki csak "pályázatíró" szeretne lenni, az jobb ha fel is hagy az elképzeléseivel, mert a pályázóknak komplex pályázati menedzsment szolgáltatásra van szüksége. Ennek a munkának az egyik legegyszerűbb része a pályázatírás. Már részt kell venni az előkészítésben, amikor az ötletből megvalósítható projektterv készül.(Addig nem is szabad hozzáfogni a pályázatíráshoz, míg nincs kidolgozott projektterv), majd ha nyert a pályázat akkor kezdődik az igazi munka, hogy a pályázati projekt szabályosan meg is valósuljon, megfelelően dokumentálásra kerüljön, és a pályázat kedvezményezettjéhez el is jusson a támogatás. Ne felejtsd el, egy pályázat megnyerése, még nem támogatás, az csak egy ígérvény a támogatásra.

Sok pályázó koppant az elmúlt időben, amikor "pályázatíróval" megíratta a pályázatát, nyert, kifizette a sikerdíjat, majd hirtelen magára maradt és nem volt aki a megvalósítást és a pénzlehívást koordinálja. (Többen fordultak utólag hozzám is, hogy a pályázat"író" félbehagyott munkája után segítsek nekik)

Én azt javaslom, ha Európai Uniós pályázatokkal akarsz foglalkozni, akkor ne tanfolyamra menj, hanem először szerezzél tapasztalatot beruházás menedzsmentben, és utána tanfolyam nélkül is kiválóan tudod bonyolítani a pályázatok menedzselését. És csak kizárólag komplex pályázati projekt menedzsmentben gondolkozzál, a kizárólag "pályázatírók" többet ártanak mint használnak a pályázóknak.

2014. okt. 31. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Üdv!

Én most várom a papírom. Az előzőnek igaza van szerintem, mert ez az alapokat adja csak. De legalább van fogalmam arról, hogy mi az a TÁMOP például. A munkahelyemen van két pályázat is, amikkel pár évig még foglalkozni kell, jelentéseket kell küldeni, ilyenek. Itt láttam bele a lényegbe, hogy ezek addig igénylik a törődést, amíg le nem jár a megvalósítási idő. De így a felülettel is meg tudtam ismerkedni, mert már elkezdtem tanulni, mikor kérték, hogy segítsek, szóval véletlenül pont jókor hozták össze a dolgokat.

Úgyhogy ez tényleg csak az alap, szerintem így már kapisgálom, mi is ez, viszont ahhoz, hogy tényleg tudjam, mi a dolgom, bele kell vessem magam a mély vízbe, gyakorlat nélkül nem ér semmit. A munkahelyemen viszont tudom alkalmazni a tanultakat, egyszerűbb lesz kezelni a régieket, és egyszerűbb lesz keresni és megírni az újakat.

Maga az iskola úgy vettem észre, hogy rugalmas, mondjuk nekem nem kellett levelezgetni, hogy ez nem jó, az nem jó... Az anyag nagyon részletes, még én is megértettem. Mondjuk amikor matekozni kellett a beadandó pályázatnál, néha elvesztettem a fonalat. De aki ellenőrizte a beadandót, részletes javítást írt, szerintem korrekt az oktatás.

Remélem segítettem.

2015. jún. 9. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!