Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Mit csinál egy rendszergazda?

Mit csinál egy rendszergazda?

Figyelt kérdés

Hajdúszoboszlón szeretnék egy informatikai szakra jelentkezni , de nem igazán vagyok tisztába az oktatásokkal. (Pl.:adatbázis kezelés , operációs rendszerek , táblázat kezelés , prezentáció -ra lehet jelentkezni ) ezek közül melyek a legjobbak ? Tanácsokat is elfogadok

A válaszokat előre is köszönöm.



2015. jan. 19. 11:49
 1/6 anonim ***** válasza:

Én azt tapasztaltam IT területen, hogy teljesen mindegy milyen szakot végeztél el, a főnökség bármilyen feladatot kiadhat neked ami csak az IT tudományágba beletartozik. Amit az iskolában tanulsz, az csak a legalapvetőbb ismereteket tartalmazza, legtöbbször olyan dolgokat amit egy informatika iránt érdeklődő ember már önállóan megtanult.

Szerintem a rendszergazda legfontosabb feladata a szerverek és hálózat kiépítése(ha még nincs) és felügyelete, utána jönnek a kliensgépek és azok minden nyűgje, hardverek és szoftverek karbantartása, helpdesk.

Erre pedig még rájön minden, ami az adott állásban kellhet: speciális szoftverek kezelése szerver és kliens oldalon, vezetékes és mobil telekommunikációs rendszerek kezelése, weblapszerkesztés, programozás, (köz)beszerzés, leltár... A lista végtelen.

Szerintem jó kis szakma, kellően változatos.

2015. jan. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Jól mondja az első, Magyarországon rengeteg helyen ez a módi. Én pont a minap voltam kiakadva, hogy egy grafikustól is elvárnak mindent (marketing, webdesigner, webuilder, egy tucatnyi program használata, 2d, 3d grafika, keresőoptimalizálás, php, html, css stb.). Hihetetlen mennyi mindent leakarnak nyomni egy ember torkán.


OKJ vagy felsőoktatás? Az OKJ-t jól gondold meg, egyrészről az elmúlt években rengetegen mentek ilyen irányba, másrészről rengeteg helyen igen szar az oktatás.

2015. jan. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Én még csak most fogok gimnáziumba menni (úgyhogy jelenleg nyolcadikos vagyok) . A Hajdúszoboszlói közgazdasági szakközépiskolában néztem az oktatást , csak nem tudom hogy melyiket válasszam mely informatikai oktatás a legkeresettebb és mely képzéssel lehet a legjobban elhelyezkedni?
2015. jan. 19. 14:01
 4/6 anonim ***** válasza:
Leírod miből lehet választani?
2015. jan. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

-IKT alapismeretek

-szövegszerkesztés

-adatbáziskezelés

-operációs rendszerek

-táblázatkezelés

-prezentáció

-internet és kommunikáció

2015. jan. 20. 16:07
 6/6 anonim ***** válasza:
Akkor operációs rendszerek.
2015. jan. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!