Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Szakmai nyelvizsgához melyik...

Szakmai nyelvizsgához melyik nyelviskolát válasszal Szolnokon?

Figyelt kérdés
turizmus-vendéglátás szakos vagyok, most ősszel szeretnék nyelviskolába járni.
2008. aug. 23. 19:08
 1/2 A kérdező kommentje:
angol nyelvről van szó.
2008. aug. 24. 16:29
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

KITEX, BGF vagy GazdálKODÓ.. ez a 3 nyelvvizsgarendszer ad idegenforgalmi és vendéglátási (nem biztos, hogy pontosan ez a neve :) valami hasnló /IFO/) szakmai nyelvvizsgát. Ezt biztosan elfogadják a diplomához.. Emellett elfogadják az üzleti sazkmai nyelvvizsgákat, ilyen az Oeconom, GazdálKODÓ, BGF, Euro Pro, Zöld Út, BME..

Nézd meg a NYAK oldalán milyen vizsgarendszerek vannak, ott ki is tudod választani pontosan melyek üzleti, orvosi, jogi.. és melyek általános vizsgák. A StudentWeb oldalát is nagyon szeretem, ott is részeltesen olvashatsz róluk (vizsgahelyek, időpontok, árak, témakörök, jellemzés)

De ami biztos, a főiskola meghatároz egy csomó vizsgát, amelyeket elfogad.. ezekből kell választani.

turizmus - vendéglátás szakon 2 középfokú C (komplex)nyelvvizsga szüksége, az egyiket kiváltja egy felsőfokú (ez lehet általános nyelvvizsga, pl.: TELC, ECL, Origó vagy amit akarsz ill. a mit a suli elfogad)

Érvényes az a megoldás is, hogy 2 nyelvvizsgarendszerből hozol össze 1 nyelvvizsgát, vagyis az egyik helyen szóbelizel (ahol könnyebbnek találod) és a másik helyen írásbelizel. de ezt megteheted akkor is, ha sokadszorra sem sikerülne, de biztos menni fog :)

A legjobb módszer a megfelelő nyelvvizsga kiválasztására az, ha kinyomtatod az összes lehetséges típust, megoldod őket és ami a legjobban sikerült, ill. amelyik a legszimpibb, azt választod. Úgy tudom a Szolnoki Fősulinak nincs nyelvvizsgája, -de javíts ki ha tévedek- mint pl. a gazdasági Fősulinak (BGF vizsga), Kodolányi János Fősulinak (általános-TásralKODÓ, üzleti, idegenforgalmi-GazdálKODÓ)

Ezeket megtalálod az iskolák honlapján is..

Remélem tudtam segíteni, de tényleg nézz körül a StudentWeb honlapján, és a NYAK-on (Nyelvvizsga Akreditációs Központ)

2009. febr. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!