Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Szeretnék hivatásos földműves...

Szeretnék hivatásos földműves lenni?

Figyelt kérdés

Szeretnék földműves lenni aki haszonnövényeket termeszt.Traktorral járja a mezőket meg stb...

Nagyon nem értek hozzá.Hobbi szinten szoktam hagymát meg paradicsomot ültetgetni a kertben,de ennél többet szeretnék.Termelni szeretnék és mint mondtam földműves szeretnék lenni.


2015. ápr. 25. 10:34
 1/3 anonim ***** válasza:

Mi tart vissza?


[link]

2015. ápr. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

OKJ-s képzés keretében megtudod tanulni a szükséges tananyagot, csak egy sulit kell keresni a környéken: [link]

Ha megcsináltad, akkor érdemes pályáznod támogatásra, aminek ugye feltétele a mezőgazdasági képzettség:

[link]

A kapott pénzből tudsz venni az induláshoz szükséges használt traktort, vetőmagot, meg földet bérelni.

Földre is lehet pályázni, de azt meg elég nehéz megkapni,

mostanában volt is botrány belőle, hogy olyanok kapták meg akik valakinek a valakijük, érteni meg nem is értenek hozzá, szóval korrupt a rendszer.

Földmunkagépeket úgyszintén lehet bérelni sok helyen, az aratáshoz meg muszáj leszel kezdetben egy kombájnost kifizetni. Szóval nehéz elkezdeni, de kitartással, hozzáértéssel sokra is viheted.

Amúgy én nem vagyok gazda, de én valahogy így csinálnám a nulláról, ha nem, majd az okosabbak kijavítanak :)

2015. ápr. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget.
2015. ápr. 25. 14:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!