Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Igényelhetek ennyi idősen a...

Cintikebabby kérdése:

Igényelhetek ennyi idősen a munkaügyin keresztül tanfolyamot?

Figyelt kérdés
Egy 30 éves fiatalember vagyok 2012 óta nem vagyok munkaviszonyban nem voltam még regisztrálva a munkaügyibe most jelentkezni szeretnék mint munkanélküli és érdekelne mik vonatkoznak rám ennyi idősen? a társadalom biztosítást a munkaügyi fizeti utánam? Tanfolyamokra is jelentkezhetek? Most 2015-ben hogy vannak a tanfolyamok fizetnek minimálbért vagy utazási segélyt a tanfolyam alatt? Mitől állapítják meg hogy rászorulok e a segélyekre?

2015. szept. 15. 18:18
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen, ők fizetik a TB-t, jelentkezhetsz tanfolyamra, nekem volt majdnem 60 éves osztálytársam is. Az utazást mindenkinek teljes egészében a munkaügy fizeti. A tanfolyamokért általában 51000 Ft-ot szoktak fizetni havonta.
2015. szept. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Először is "nekedesnek", hogy hová lettél 3 évig, és miből éltél-rutinból mondom!!!-, ha butaságot csinálsz, vagy mondasz, mint PL:

-itt meg ott dolgoztam feketén, akkor mosolyogva "isszák szavaid" és sűrűn jegyzetelnek, meg gépelnek, és "kivégzik az általad sorolt munkaadóidat egy jó kis bírsággal!!!

-munkanélküli segélyt már nem kaphatsz, mert annak feltétele, hogy az utolsó munkaviszony megszűnése után 8 napon belűl kell regisztrálni. Nem kérhetsz segélyt olyan indokkal, hogy 3 évig nem kelett csak most!

2015. szept. 15. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

Ugyanilyen indokkal az u.n. kedvezményekben is hátrasorolnak, mert először az aktív munkanélkülieket(régebben regisztráltakat)jár kedvezmény, vagy támogatás, mint fizetett tanfolyam, átképzés, továbbképzés, anyagi támogatások!

Ne reméld, hogy betoppansz, és elsőre "kapkodnak utánad", mivel a tanfolyami, vagy munkaadóknak járó kedvezmények utánad, csak akkor vehetők igénybe, ha u.n. tartósan munkanélküli vagy, ehez legalább 6-12 hónap regisztrált munkanélkülinek kell lenned.

Mivel így a munkaadók sem kapnak utánad semmi támogatást-kedvezményt, így nem kellesz senkinek, és az állam sem finanszíroz neked semmit!

...ez a stenderd sorsod, de becsúszhat egy kis szerencse is, vagy zsibi, de az ritka, valószínűbb, hogy villámgyorsan kiközvetítenek valami 70e Ft-os futószalag mellé biorobotnak, vagy 51e-Ft-ért közmunkásnak a "jóképességűek közé", kitartás "sorstársam"!!!

2015. szept. 15. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

...ja bocs, de engem 3 év regisztráció után iskoláztak be, ami után rövidebb-hosszabb ideig foglalkoztattak, mivel a "magyar divat", hogy addig vagy jó munkavállaló, amíg a munkaadó kedvezményeket kap utánad!!!

...ha ez az időszak "leketyegett", kivagy rúgva, a helyedre felvesznek egy másikat, hasonló feltételekkel, részedről meg kezdődik minden előről!!!

...ha szerencséd van akkor le tudod magad véglegesíteni valahol, de kicsi az esélye!!!

2015. szept. 15. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Én mikor regisztráltam mindjárt jelentkezhettem is tanfolyamra.
2015. szept. 16. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Na ja...régiótól is függ, mennyire van tele a "spájz", van ahol több a lehetőség, támogatás, helyi adókapacitás, munkaerőigény.
2015. szept. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget! Tanfolyam az elődleges cél! utána meg munkahely ha lesz.... :) Ez az ország katasztrófa...ÉS igen sajnos feketén tudtam megélni eddig de az is megszűnt így szeretnék beregisztrálni de ezt persze ott nem mondom legalább a TB-m támogassák ha szerencsém lesz valami sulit is elvégezhetek aztán valami meló....
2015. szept. 16. 14:41
 8/8 anonim válasza:
A TB-d érvényes lesz!
2015. szept. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!