Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Mi a különbség a Waldorf, a...

Mi a különbség a Waldorf, a Rogers és a Burattino iskola pedagógiai módszerei között?

Figyelt kérdés
Amikor google-n utána próbáltam nézni, teljesen egyformának láttam őket. Valaki el tudná nekem úgymond magyarázni a különbségeket részletesen, ha szépen kérem?
2015. dec. 6. 12:55
 1/3 anonim válasza:

Indexes cikk, úgy hogy egy két mondatot lehet osztani kell kettővel, de itt szó esik a Waldorfról meg a Rogersről.


[link]


Szerintem azon kívül, hogy mindegyik alternatív iskolák, nem sok különbség lehet.

2015. dec. 16. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
burattino? ami egyben gyermeotthon is? nem ott volt a botrany?
2015. dec. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A Rogers alapelve szerint nagy hangsulyt fektetnek a csoportmunkara es az egyuttmukodesre, igy az orakon gyakran van csoportos feladat, beszelgetokor ahol megvitatjak a problemakat. A Waldorfban a diakok irjak a tankonyveket maguknak, az az normalistol szabadabb es onallobb mint a Rogers.

Rogers okosuli es muveszeti, kulturak iranti beallitottsagu, illetve 2.ban a zsido kulturaval foglalkoznak, mig a Waldorfban "szabadvallas oran" tobb vallassal is megismerkednek.

Mas az orai tanmenet, az interneten pontosabban levan irva, de annyit szemelyes tapasztalatbol tudok, hogy a Waldorfban tobb nem hagyomanyos modszer van (pl zeneles ora elott, kotelezo hangszer tanulas), mig a Rogers inkabb a kommunikacio, bizalom es csoportmunkara fektet nagyobb hangsulyt. Egy osztaly ott tenyleg olyan mint egy jo hangatu csalad, szulokkel es gyerekekkel ahol megvan mindenki szerepe.

2015. dec. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!