Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Ti mennétek egy ilyen tanfolya...

Ti mennétek egy ilyen tanfolyamra?

Figyelt kérdés

Egy ápoló képzésről van szó, ami most fog indulni és 3 éves lenne a képzés ezzel együtt folyna a nyelvi képzés is, ad nyelvvizsgát is és a tanfolyamért sem kell fizetni. Ezzel még nem is lenne gond, mert simán meg csinálnám, egyébként heti 3x lenne mindennel együtt.

Utána két évig minimum Németországban kell dolgozni, mert különben vissza kéne fizetni az egészet, több mint 1 millió ft-ot. Na ez az ami miatt gondolkodom hogy menjek-e, hogy két év külföld egyedül, akár akarok akár nem. És ha nem érzem jól magam akkor se jöhetek haza két évig. Ti mit csinálnátok? Belevágnátok vagy inkább nem?



2015. dec. 25. 19:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ez tipikusan az a kérdés, amit nem másnak kell eldöntenie, hanem neked. Az ajánlat nyilván egyértelműen jó, sőt túl jó is, ellenőrizni kell, hogy valós-e, például nem kérnek-e előre valami közvetítői vagy akármilyen díjat, de hogy lelkileg te kész vagy-e rá, ennek semmi köze ahhoz, hogy 10 válaszoló rohanna elfogadni. 3 év múlva már jóval érettebb és önállóbb lennél, de lehet, hogy pont addigra találnád meg életed szerelmét, nem lehet 3 évre előre elköteleződni. És a szüleidnek is van némi beleszólásuk a dologba.
2015. dec. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
nem, semmit sem kell előre fizetni.
2015. dec. 25. 21:45
 3/11 anonim ***** válasza:

Szerintem attól is függ hogy hány éves valaki .Lehet hogy egy 15-20 éves simán be tudja vállalni ,viszont egy 40-50éves már nem biztos hogy teljesíteni tudja ezeket követeleményeket.Persze kérdés az is hogy mennyire akarja.

Hét igen egymilló forint az komoly ott van kockázat hogy nem bizots hoyg megfelelsz az elvárásoknak.De gondolom fizetésért fogsz dolgozni odakinnt,megszerintem a 3éves képzésre is jár a munkanélküli segély ,ha nem sikerül abból vissza tudod fizetni az egymilliót.Ha képzést sem tudod megcsinálni (úgy értem hogy ha mondjuk sokszor megbuksz vagy esetleg a képzés ideje alatt derül ki rólad az hogy nem vagy alkalmas aszakmára ?)akkor is vissza kell fizetni az egymillió forintot?

2015. dec. 26. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Munkanélküli segély 3 évig? Hol élsz te? Nagyon el vagy tévelyedve! 3 hónapig jár!
2015. dec. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
nem, ez nem munkaügyis tanfolyam
2015. dec. 26. 11:52
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is hallottam erről, nem kamu (mi kint élünk egyébként). Hiányszakmákhoz képeznek így ki, az ápoló pedig tipikusan ilyen. Itt alapból van egy 2-3 éves képzési rendszer (Ausbildungnak hívják), ahol gyakornoki helyet kell keresnie a jelentkezőnek a középsuli befejezése után, és a 3 év felét a gyakornoki helyen dolgozva, a másik felét a suliban tölti a kapcsolódó képzésen. Ez itt egy nagyon elismert dolog, hiszen rögtön 3 év szakmai tapasztalattal végeznek a suliban, valamint törvényileg meghatározott havi fizetést is kapnak, ami a 3. év végéig évente nő, és azt hiszem 600 euró körül indul a képzés fajtájától/iparágtól is függően, valamint az adott gyakornoki hely adhat többet is.


Ami viszont átgondolandó, hogy ez a 600 euró mire elég. Hol lenne pontosan a képzés, szállásban mennyire segítenek, stb. Átlagosan egy szoba bérlése 300 euró körül van, de ez lehet több is. Ételre havi 200 azért kell, a maradékból jó esetben kijön a bérlet, és akkor még nem vettél magadnak semmit. Szóval egy kis tartalék nem árt, ha van, meg ha megérdeklődöd a pontos feltételeket.


Viszont szerintem nagyon megéri, főleg, ha téged még érdekel is ez a pálya. Magadat csak te ismered, de vannak helyi magyar közösségek, az otthoniakkal meg neten lehet tartani a kapcsolatot. Megtanulsz egy nyelvet és nemcsak szakmád lesz, hanem tapasztalatod is. Ha érzel magadban elhivatottságot, akkor szerintem érdemes belevágni, de ez a te döntésed, nem mindenki bírja, ha a szerettei messzevannak tőle, főleg, hogy ez nemcsak 3 évre szól, mert gondolom akkor már maradnál kint normális fizetésért, és munkahelyed is lenne.


Akit érdekel, itt is van egy leírás még más szakmákról, és magáról a programról: [link]

2015. dec. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
egyébként a kezdő fizetés asszem 1500-1800 euró körül lenne erre jönnének rá a pótlékok, juttatások. A cég segit lakást találni, számlát nyitni meg ilyenek. A képzés magyarországon lesz 3 évig és csak utána kell kimenni. Nyaranta a leendő munkahelyen lesz egy kis nyári gyakorlat és utazásokat is szerveznek oda, igy nem lesz teljesen új amikor ki kell menni dolgozni. Nem kell semmit se fizetni előre.
2015. dec. 26. 20:07
 8/11 anonim ***** válasza:
Németországról van szó úgye?Honvágy szempontjából azt még ki lehet bírni.Onnan szerintenm a legrosszabb esetben is max 1-2 havonta hazatudsz jönni látogatóba.Más nincs felugrasz vonatra buszra és jössz.Anglia az kicsit más .Ott viszonylag keményebb a szitu.Onnan nehezebb hazajutni mert messze van drágább is ráadásul munkáltatók sem preferálják.Én munkaerő kölcsönzőnél voltam angliában jó ha évente egyszer meg tudtam látogatni. anyámékat.A kinntiek felhivták a figyelem arra hogy figyeljek oda arra hogy ha felhívnak telefonon a munkaerő kölcsönzők akkor legyek minden esetben munkára elérhető,mert ha észreveszik hogy nemet mondok egy munkalehetőségre meg válogatok akkor azok után elkezdenek hanyagolni nem fognak sűrün munkát adni a végén meg már csak egyre ritkábban azttán meg már nem is nagyon fognak hívogatni.Erre oda kell figyelni.Ők például nem szeretik ha valaki állandóan hazalátogat mert akkor azt fogják gondolni hogy nem akar dolgozni.
2015. dec. 27. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért azt gondold át, hogy neked való-e az ápoló szakma. Nem annyiból áll, hogy gyógyszereket adsz a betegeknek, stb. Ápolóként, ha olyan állapotban van a beteg, hogy szépen fogalmazva összecsinálja magát neked kell megmosdatnod bármiféle fintor nélkül. Nem hiába hiányszakma az ápoló, mivel nagyon sokan beleesnek ebbe a hibába, hogy azt hiszik ez nem az ápolói szakma. Az ilyen képzésekkel meg ilyen helyekre keresnek embereket, ahol naponta ezt kellene csinálnod. A napi 8 órás munkaidőt pedig elfelejthetted, ápolóként nagyon ritka az egész világon, legfeljebb a jól menő kórházakban, de oda meg protekció kell.

Meg azért arra is figyelj, hogy nagy buktató is lehet ez. Nem tudom, hogy van ez a két évi németországi munka, hogy te, vagy pedig ők intézik. Utóbbinál szokott a nagyon póruljárós lenni, mivel nem tudod milyen munkahelyre raknak, milyen szállással, stb. Ezeket is vedd figyelembe, hisz ahogy írtad két évig kötelezően le kell húznod, mert különben fizetsz. Az ilyeneknél meg ez szokott lenni. Még a fizuért se érné meg neked az a két év, mivel a fizudból fogják levonni a pénzt, ha pedig magyarok szervezik, akkor készülj fel arra, hogy a fizudnak a felét tuti elfogják venni.

2015. dec. 29. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Tudod mi az ápoló szakma, szociális gondozó végzettségem megvan.

A Dekra Akadémiáról van szó, ha esetleg valaki ismeri.

Rákérdeztem és ha esetleg nem felel meg az a kórház, vagy ha ők rúgnak ki akkor el kell menni egy másikba, hogy a két év meglegyen.

Magánklinikára kell menni, vagy idősek otthonába. A három év aalatt lesznek utazások is oda meg gyakorlatok a leendő munkahelyen.

De igy is elgondolkodtató

2015. dec. 29. 10:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!