Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Könyv (mese könyv) illusztráto...

Leiyla kérdése:

Könyv (mese könyv) illusztrátor szeretnék lenni. Jól rajzolok és a jövőben ezzel szeretnék foglalkozni. Érettségim van. Ezután hogyan tovább?

Figyelt kérdés
2016. jan. 3. 21:49
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Grafikus vagyok, több könyvet illusztráltam már.


Kérdés, hogy mennyire rajzolsz jól. Ha tényleg nagyon jól rajzolsz, akkor érdemes megpróbálkozni egy egyetem grafika szakával. Tervezőgrafikát ajánlanám, mert azzal később jóval több munkalehetőség van, illusztráláshoz is simán jó. Tudni kell azonban, hogy ezekre az egyetemekre (Képzőművészeti, Iparművészeti, Soproni egyetem...) tényleg csak akkor kerülsz be, ha kitűnően rajzolsz. A legtöbben művészeti középiskolából jönnek, a többiek pedig rengeteg energiát fektettek a rajzolásba a felvételi előtt (mindenféle stílusú rajz kell, térbeli formák is).


Ha nem vagy képzett, gyakorlott rajzos, akkor az egyetem helyett más utat választanék a helyedben. Indíthatsz blogot, ahova felteszed a munkáidat. Meglévő könyvekhez készíthetsz terveket, azt is felrakhatod az oldaladra. Az oldaladat pedig reklámozhatod különböző grafikus közösségekben (akár Facebook csoporton), vagy könyvkiadók oldalán.


A legnehezebb azt elérni, hogy felfigyeljenek rád. Ha valaki felfedez, és egy könyvhöz sikerül illusztrációt készítened, utána már könnyebb lesz, mert lesz referenciamunkád.


Sok illusztrátor van, de nem lehetetlen bekerülni közéjük. A lényeg hogy a stílusod legyen egyedi, eltérő a megszokottól, mert akkor fognak rád felfigyelni.


Azt ajánlom, nézz körül a mesekönyvpiacon, nézegesd az illusztrációkat, és fejleszd ki a látottaktól eltérő, saját stílusodat, ötletet persze meríthetsz belőlük.


Ami még eszembe jutott: ha sok pénzed van, vagy szüleid tudnak nagy összegekkel támogatni, akkor akár saját mesekönyvet is kiadhatsz. Ha sok pénzed van, akkor csak pénzkérdés, ki fogják adni a könyvedet. És egy saját könyvvel, tele a saját illusztrációiddal, tényleg ki lehet tűnni. Persze ehhez tényleg sok pénz kell, az átlagember számára nem annyira reális opció, de hátha te megengedheted magadnak, ezért említettem ezt is. :)


Sok sikert kívánok!


Ja, és ha gondolod, elküldheted nekem privátban néhány rajzodat, és mondok róluk véleményt. Képzőművészeti egyetemen végeztem, 6 könyvet illusztráltam eddig (gyerekkönyvet is), talán tudok hasznos tanácsokat mondani. :)

2016. jan. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!