Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Van olyan tanfolyam, aminek...

Van olyan tanfolyam, aminek elvégzése után már lehet segédkezni állatkertekben?

Figyelt kérdés

Ha csak főiskola/egyetem elvégzése után lehet a legapróbb feladatokra is jelentkezni, akkor még az is lenne a kérdésem, hogy tudok-e más olyan helyről, ahol nem (csak) ház körül tartható állatokkal kellene foglalkozni.

Egyszerűen hihetetlennek tartom, hogy diploma kell ahhoz, hogy valaki etesse pl. az antilopokat, szurikátákat.. :)



2016. febr. 19. 09:39
 1/3 anonim ***** válasza:
Önkéntesként takaríthatsz. Etetéshez igen, végzettség kell, szakképzettnek kell lenni. Nem véletlenül, nem adhatsz akármit nekik. Hihetetlen, de igaz. Hatalmas felelősség, amihez tudás is kell. Nem olyan, mint beönteni a malacoknak a moslékot falun. Különleges állatok, különleges bánásmód, arról nem beszélve, hogy ha gond van, fel kell tudni ismerni. Gondozó nem lehet akárki.
2016. febr. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
MI ?! ÁLLATKERTBE GONDOZÓNAK ? Te lüke vagy. Oda 8 általánossal veszik fel a szart pakolókat meg etetőket. Egyetem az ott dolgozó állatorvosnak kell. Kitől hallottad ezt a marhaságot. Egyébként meg egy ötlet és vedd komolyan: Tedd fel a kérdéseidet a fővárosi állatkertnek e-mailben szépen névvel ahogy kell, és meglátod nem nevetnek ki hanem leírják a valóságot. Na az, hiteles információ lesz. Ezt hívják közönségszolgálatnak. Szerintem az efféle emaileknek még örülnek is! Csak ne engedd bőlére, szolidkozz a lényegre légy illedelmes, udvarias a levélben. Majd számolj itt be mit válaszoltak! Biztos fognak és örülni fogsz a válasznak!
2016. márc. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Kim Bo Mao ***** válasza:

Én pár évvel ezelőtt írtam nekik ugyanilyen indokkal, és azt írták vissza, hogy önkénteskedhetek (szórólap és látogatók terelgetése, állatok közelébe se engednek, max az üres terület kitakarítása), egyébként meg gondozók csinálnak mindent etetéssel kapcsolatost...

1-2 éve beszéltem viszont egy volt osztálytársammal, aki ovónőnek tanul, és ő állatkertben dolgozott diákként, de őt is csak a rovarok és kisemlősökhöz (pl.: sünök) engedték oda. A feladata a gyerekprogramok kitalálása mellett a rovarok és kisállatok terráriumának takarítása és etetése volt...

2016. márc. 12. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!