Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Munkaügyin keresztül történő...

Munkaügyin keresztül történő felnőttképzésben mik a kötelezettségek?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy rövid időn belül kezdődne a képzés amit kinéztem és már érdeklődtem a helyi munkaügyi központban, hogy mik a kötelezettségeim és mivel járna ha nem sikerülne/otthagynám a tanfolyamot, de nem kaptam róla felvilágosítást csak annyit mondtak, hogy nem volt még ilyen eset és erről ne is beszéljünk. De engem mégis érdekelne azért, hogy vissza kell e bármit is fizetni vagy milyen következményei lehetnek. Aki járt már hasonló cipőben vagy netalántán ezen a téren dolgozik és otthon van a témában az legyen szíves és segítsen!

Előre is köszönöm!

ÜDV!



2016. jún. 27. 11:58
 1/1 anonim válasza:
Munkaügyi által támogatott képzés esetén a tanfolyamra járás kötelező, hiányozni csak orvosi igazolással lehet, a képzés óraszámának megadott max százalékáról. Indokolatlan hiányzás esetén a hiányzott napra nem jár keresetpótló juttatás. Ha a tanfolyamba bele vágsz, az egyetlen kilépési feltétel hogy minden nélkül csak úgy ott hagyod, egyedül a határoaztan idejű munkaviszony ha közbe találsz esetleg. A ta folyamot egyébként otthagyni nem lehet, illetve lehetni lehet, de akkor viszont mindent vissza követelnek. A tanfolyam díját magát, a tankönyvek költségét, a modulzáró és a szakmai vizsgák díját, a kapott keresetpótló juttatást, és ha vidéki vagy, akkor a kapott utazási költségtérítést is. A tanfolyam zárása értelemszerűen a szakmai vizsga, aminek sikeres teljesítésével befejeződik a tanfolyami együttműködés. Esetleges bukás esetén viszont annyi a teendő, hogy egy javító vizsga letételére köteles vagy utána, de annak a vizsgadíját már saját zsebedből kell állnod, de köteles vagy elmenni 1 pótvizsgára akkor is. Ha esetleg az se sikerül,az együttműködés befejeződik azzal
2016. szept. 9. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!