Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Hogy válthatok osztályt...

Hogy válthatok osztályt gimnáziumban?

Figyelt kérdés
9.-ben át szeretnék menni egy másik osztályba, ahol más tantárgyakból van emelt óraszám (a továbbtanulásom érdekében). Az biztos, hogy ha megírom a felvételit és utána szóbelizek, ha behívnak, működőképes megoldás, ha minden jól sikerül. De ez így túl rizikós és nagyon nagy lenne már a terhelés, tud valaki esetleg arról, hogy van más megoldás?

2016. júl. 7. 20:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Kedves többi olvasó! Csak én nem értem, amit a kérdező kérdez? Mi a rizikó egy szabályos felvételi útban és milyen terhelés lenne nagy? És hova jársz most, milyen iskolába, hanyadikba?
2016. júl. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Èn sem èrtem
2016. júl. 8. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Kedves első válaszoló! Bocsánat hogy nem tettem fel a kérdést érthetően, de nem akartam először megadni ezeket az adatokat, akkor most pontosítok😊 Most fejeztem be a 9.-et, de át szeretnék menni a nyelvi osztályba, tehát így megint 9.-es lennék. Az egyik ismerősöm azt mondta hogy erre az a megoldás, hogy megírom a felvételit és akkor valahogy év közben átmehetnék(ez nekem is zavaros volt) de félek hogy esetleg elrontanám és nem vesznek át(erre gondoltam az alatt hogy rizikós) és ugye magában a felvételi könnyű akadály lenne de ugye közben haladnom kell majd az éppen aktuális tananyaggal is és ez így már elég sok. Olyasmire gondoltam hogy ha esetleg írnánk a szüleimmel valami kérvényt az igazgatónak, vagy nem tudom akkor az működhet? Vagy bármi ilyesmi? A jegyeim jók, többnyire 5-öseim vannak, 3-4 db négyes. Nyelvből, matekból és magyarból 5-ös vagyok, a felvételihez pedig amúgy is ezek kellenének.
2016. júl. 10. 14:21
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha már benn vagy egy iskolában, akkor az igazgató hatásköre, hogy másik osztályba áttegyen. Ha van hely az új 9.-ben, megteheti, nem kell ahhoz felvételizni. Az igazgatóhoz forduljatok.
2016. júl. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat😊
2016. júl. 10. 17:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!