Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Nyomozó legyek vagy katonatisz...

Nyomozó legyek vagy katonatiszt? (többi lent)

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben sokat gondolkoztam ezen és még mindig nem tudtam dönteni. Más emberek és a családom szerint jó megfigyelőképességgel rendelkezem, jól lövök és bizonyos helyzetekben nagyon határozott tudok lenni. Tudom, hogy ennyi nem elég egyik "szakmához" sem, de valahogy úgy érzem ezeket életem végéig (vagy inkább nyugdíjig ig:) ) tudnám csinálni és mindig is vonzottak az ilyen dolgok lány létemre. Megnéztem az NKE honlapját, az RTK és a HHK ponthatárait ill. követelményei, de ezek alapján sem tudtam dönteni. Ezért kérem a ti segítségetek, hogy valahogy el tudjam dönteni. Mindkettőt másképp találom izgalmasnak a nyomozónál pl. bűnügyek felderítése a katonatisztnél főleg a haza védelme esetleges háborús vagy természeti katasztrófa esetén. Tudom, a hadseregnél másabb a légkör, de épp ezért tetszene. (az elhelyezkedés mindkét esetben csak Magyarországon!)

Azt ne felejtsük el, hogy lány vagyok és gondolom sok előítélet érne ezeken a területeken, de ez nem számít zavaró körülménynek nálam, csak gondoltam megjegyzem.

A nyomozóként a bűnügyi nyomozó szakirányt, a katonatisztet pedig katonai vezető és azon belül lövész szakirányt értettem.

Minél több hozzáértő választ szeretnék, de minden tanácsot, javaslatot előre is köszönök:)

(bocsi, hogy ilyen hosszú lett a leírás)



2016. júl. 13. 15:07
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát..elég kemény fizikai felmérő van..(persze arra rá lehet készülni),ami neccesebb az az orvosi vizsgálat. Mindent néznek..Én is nemrég néztem utána (például nekem a szemem miatt kizárt a dolog)..Szóval első kérdés..nálad minden rendben? Szem/fül/hát.. még nőgyógyászati eredményt is vinni kell.

Én úgy halottam elég nehéz a bejutás. Nem a ponthatár miatt,hanem azért,mert elsősorban ugye a rendőrség is képzett embereket keres,így berakják azokat,akiknek már van diplomájuk,pl. jogi/orvosi végzettségük.

2016. júl. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Úgy gondolom nagyjából minden rendben viszont 12-14 éves koromig voltak komolyabb problémák a térdemmel, de műtétről egyik esetben sem volt sokáig szó, mert megoldottuk erősítéssel gyógytornával. Enyhe gerincferdülésem volt, de úgy tudom javult a helyzet. Nőgyógyászati problémáim nem voltak és szerintem azzal nem is lesz gond.
2016. aug. 8. 17:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!