Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Elsősegély vizsga SOS segítség?

Elsősegély vizsga SOS segítség?

Figyelt kérdés

Hamarosan alapfokú elsősegély vizsgára megyek, viszont összezavarodtam.

Az autósiskola által küldött tételsorban az van, hogy ha a beteg megszólítás után nem reagál fújjunk a szemhéjára, ha nem rebben meg, akkor eszméletlen, ez esetben ált. ellátás, ha megrebben akkor eszméleténél van, kérdezzük sérüléseiről.

Találtam viszont az elsosegely.hu-n olyat, hogy hármas érzékeléssel kell, nem szemre fújással. Ott azt írja, hogy ha 10mp-en belül nem tapasztalunk min.2 légzőmozgást, akkor halott, ha tapasztalunk akkor eszméletlen.

A tanfolyamon azt mondták, ha eszméletlen, de nem lélegzik, viszont van keringése (honnan kéne tudnom? pulzustapintást nem kell elvileg tudni) akkor 14-16 befúvás, ha halott akkor ugye 2.

Most melyik a jó?

Mit tanuljak??



2016. aug. 30. 13:42
 1/2 anonim ***** válasza:

Ajjaj. Hát, nem akarlak még jobban összezavarni, de a legkorszerűbb az az újraélesztési társaság 2015-ös ajánlása:

[link]

Az igen sajnálatos, szerintem, átlag bolygólakó szerint, hogy nem ezt tanítják.

2016. aug. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%

Odamész hozzá, megrázod a vállát finoman és megkérdezed, hogy mi történt. Ha nem reagál eszméletlen. Ezután megvizsgálod a légzését a hármas érzékeléssel 10 másodpercig. Ha van legalább 2 légzőmozgás ez idő alatt, akkor kielégítő a légzése. Ilyenkor keresel további sérüléseket és teszed stabil oldalfekvésbe (ugye a vizsgán).

Ha nincs 2 légzőmozgás, csak 1 van vagy nincs, akkor nem lélegzik. Ilyenkor kell az újraélesztés. Megkérsz valakit, hogy hívjon mentőt megkezdett újraélesztéshez és elkezded a mellkasi kompressziót. 30-at nyomsz és utána 2-őt befújsz majd újra 30 kompresszió.

2016. szept. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!