Hogyan kezdhetek bele a repülésbe?

Figyelt kérdés
Utasszállító vagy akár csomagszállító pilóta szeretnék lenni. Valószínűleg a tanulmányaim befejezése után viszont kontinenst váltunk, és Kanadába költözünk, úgyhogy nehezen látom még be, hogy milyen tanulmányi irányt célozzak meg a repülési engedélyek terén. Nyilván a végső célom az Airline Transport Pilot License volna (habár nem vagyok benne biztos, hogy az európai engedély érvényes e a másik kontinensen). Mindig is érdekelt a repülés de egy pár hónapja érleltem ki magamban a gondolatot. Már volt tervbe véve egyetem ahova jelentkeznék és úgy gondolom hogy azt a diplomát meg akarom szerezni. Hallottam róla, hogy egy diploma amúgy is jól mutat az önéletrajzban bármelyik légitársaságnál. Egy másik kérdés is lehetne akár, hogy egyetem mellet el lehet e kezdeni a tanfolyamot "földi halandóknak". Ami viszont a fő kérdésem volna, hogy vannak e bármilyen elő oktatási vagy akármilyen tanfolyamok, amiket el tudok kezdeni 18-év alatt és megkönnyítheti a további tanulmányaimat. (A nyári tábori formától kezdve bármilyen oktatás formáig) Lényegében, hogyan tudom elkezdeni? Milyen lehetőségeim vannak?

2016. okt. 31. 16:32
 1/1 hellsing71 ***** válasza:

Nem rossz a hozzáállás, eltökélt embernek tűnsz :)


Elsőnek készülj legalább középfokú angollal, főleg beszéd terén. És egy adag pénzzel: ha el akarsz jutni az ATPL elméletig, akkor kb. 8-9MFt-tal számolhatsz. Aztán írd be a Google-be: pilótaképzés.


Itt találhatsz pár infót: [link]


Ha közforgalmi (ATPL) szeretnél lenni, már korábban munkát kell találnod CPL-lel (corporate/multi crew), hogy gyűjtsd a repült órákat. Ehhez pont jól jöhet, ha Kanadába költöztök, mert ott a távolságok és északi utak hiánya miatt minden mezőn találsz egy magán légitársaságot.


A korhatárokat nem tudom, de vszleg a PPL engedély megszerzésének van alsó korhatára. Szerintem az iskolák be fognak fogadni korábban is, max a 18. szülinapod előtt nem vizsgázhatsz.


Good luck!

2016. nov. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!