Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Pilótaképzés Magyarországon...

Pilótaképzés Magyarországon megéri?

Figyelt kérdés

Kedves pilóták és szakavatottak!


23 éves vagyok érettségi nélkül, de most szeretnék beiratkozni esti gimnáziumba. Nagyon érdekel a repülés, és eleve műszaki beállítottságú vagyok mindig is érdekelt a fizika és társai, csak hát szüleim révén nem engedhettem meg magamnak a megfelelő tanulmányokat fiatalon. Tervezem az angol tudásomat is fejleszteni amennyire csak lehet.


Az érdekelne leginkább, hogy mennyire ajánlott ebből a helyzetből elindulni ebbe az irányba, és mit javasolnátok, hogyan kezdjem.

Természetesen munka mellett tanulnék és már elkezdeném megtakarítani a pénzt előre, mivel tudom az anyagi része lényeges szempont. Az érettségi megszerzéséig még van időm átgondolni, de érdekelne milyen képzést javasoltok kezdésnek, ami anyagilag sem a legmegterhelőbb illetve jó alapot biztosít elindulni ezen az úton.


Ha jól tudom a nyíregyházi főiskolán részt lehet venni államilag támogatott pilótaképzésen de ha nem így van javítsatok ki.

A válaszaitokat előre is köszönöm!



2017. ápr. 3. 21:54
 1/1 anonim válasza:

Az Angol tanulást ne csak tervezd hanem kezd el minél hamarabb mert angol nélkül nincs repülés. A nyíregyházi főiskolán már nincs államilag támogatott pilótaképzés tehát diákhitelt kel felvenni ami kb 14 millió forint. A képzés magánúton is kb 12 millió forint . A legjobb megoldás az lenne ha kimennél(érettségi után) külföldre dolgozni, összegyűjtenéd a pénzt,(közben megtanulnál angolul) és hazajönnél és minden idődet ráfordítanád,mert a repülést nagyon nehéz munka mellett csinálni.Ha ez az életed álma és szívből szeretnéd csinálni akkor menni fog. Rengeteg tanulással és lemondással jár ez a hivatás de megéri. De még mielőtt bevágsz csináltasd meg az orvosit, mert ez dönt el mindent, ha nem vagy alkalmas akkor nem érdemes energiát belefektetned. Minden jót! sok sikert! ITT van pár link: [link]


[link]

2017. ápr. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!