Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Érdemes az Oracle Java vizsga...

Geri100 kérdése:

Érdemes az Oracle Java vizsga letenni?

Figyelt kérdés

Helló!


Egyetemen tanulok szoftver fejlesztést és úgy döntöttem, hogy nyáron egy képzésen is részt szeretnék venni. Az egyik ilyen képzés a [link] java-s képzés, ami felkészít az Oracle vizsgára. Viszont nem tudom eldönteni, hogy érdemes az Oracle vizsgát letenni, hogy ha elmegyek, egy céghez ez mennyit számít náluk, hogy ha van egy ilyen papír vagy egy másik képzésre menjek, ami több témakört tartalmazz ( [link] Az egyetemen tanultam Java-t csak régi verziót.

Szerintetek melyiket érdemes elvégezni?

AZ Oracle Java papírnak amit kapnék sokat érne ?


Választ előre is köszönöm!



2017. máj. 25. 14:58
 1/2 anonim ***** válasza:
Semmit nem számít. A férjem munkahelyén egyedül neki van meg. Se a főnökeinek, se a munkatársainak nincs. Volt, aki azt sem tudta mi az. Szégyenletes, de ez az igazság. Magad miatt megcsinálhatod, ha akarod, de előnyt nem jelent.
2017. máj. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia,


a kérdésedre nem tudok válaszolni, így inkább csak pár gondolat:


-mivel írtad, hogy már az egyetemen is tanultál JAVA-t, a képzés egy része számodra valószínűleg unalmas, "ablakon kidobott" pénz lenne.


-Ha visszaosztod, a Masterfield-nek szerintem pofátlan ez a 4000 forintos óradíja, nem hinném, hogy 2x jobbak lennének a Ruandernél, és abban a 32 órában még annyit se tanítanak meg, mint amit egyetemen egy fél év alatt JAVA-ban tanultál. És most akkor képzeld el, hogy 4000 forintos óradíjjal magyarázzák neked azt, hogy hogyan deklarálj változókat, vagy mi a különbség a public/private/protected között, vagy az OOP alapjait, amit egyetemen valószínűleg a 2-3. héten már megtanultál.


Ok, ha nem érzed túl biztosnak az akkori tudásodat, akkor lehet, hogy te hasznosnak tartanád, ezt persze én nem tudhatom.


Én mondjuk egyik képzésen sem voltam, bár a tanfolyam kínálatukat én is nézegettem már, hogy mi van a masterfieldnél, mi van a ruandernél.


Szerintem, ha tanultál egyetemen JAVA-t, akkor a JAVA SE megtanulható, hogy milyen újdonságok lettek a 7-es vagy 8as verziókban. Vannak az Oracle vizsgára felkészítő könyvek is, PDF-ben meg lehet találni kis keresgélés után.


Hogy maga az Oracle papír ér-e valamit Magyarországon, fogalmam sincs, lehet van olyan cég, aki az állásinterjúra hamarabb behív, de a legtöbb helyen úgyis van valami elméleti/gyakorlati teszt, és az a lényeg, hogy ott mit tudsz.


Amúgy biztos nézted már, az Oracle vizsga 2 x 70 ezer forint körül van, mert valahogy két lépcsős a vizsga. Egyetemistaként nem biztos, hogy megtérül a befektetés, kivéve, ha van rá felesleges pénzed.


Úgy értem, ha informatikusként végzel majd, és még az sem kell, hogy valamelyik pesti egyetemen tedd ezt, szerintem nem lesz gondod az álláskeresés során, és nem az Oracle papír meglétén vagy hiányán fog múlni, hogy felvesznek-e egy junior fejlesztői pozícióra.


Ruandernek van egyébként JAVA EE tanfolyama is,


Ha a JAVA SE -t átismétled önállóan vagy valami könyv alapján, akkor egy JAVA EE tanfolyamnak több értelme lehet, és JAVA SE + EE ismeretekkel több lehetőséged lesz a munkaerőpiacon, mintha csak JAVA SE tudásod lenne Oracle vizsgával.

2017. jún. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!