Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Az egeszségügyi szakjogász...

Az egeszségügyi szakjogász mit csinál?

Figyelt kérdés
Egészségügyi suliba járok, de halasztok 2 évet az egyetem miatt. Sok karon gondolkoztam és tegnap megláttam hogy az ELTE- ÁJK karán 3 féléves önköltséges tanfolyamot indítanak. Ez megtetszett, de érdekelne mit is csinál maga a szakjogász, ha már ennyi pénzt kifizetnék.
2017. jún. 15. 08:18
 1/3 anonim ***** válasza:
85%

Hát vannak betegjogi képviselők, akik képviselik a betegeket problémás helyzetekben. Azt nem tudom, hogy ezt normál jogászok csinálják-e vagy ez a szakjogász.


Elvileg a kar oldalán vagy a felvin, ha ott is benne van a listában ez a képzés le kéne írni rendesen, hogy mire jó ez.

2017. jún. 15. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A szakjogász olyan jogász, aki szakképzést végez. Ez nem tanfolyam, amit kinéztél, hanem az osztatlan egyetemi jogász szakra épülő képzés. Azután tudod csak elvégezni.


És ahogy a nevéből is kiderül, olyan jogász, aki egészségügyi helyzetekre, az egészségügy jogi kérdéseire specializálódott. Például ahogy az első is írja, a betegek jogait képviselhetik, de akár egy egészségügyi intézményt vagy ott dolgozót is segíthetnek. Abban különböznek másra szakosodott jogászoktól, hogy áthatóan ismerik és értik az egészségügyre vonatkozó törvénykezéseket, jogszabályokat és azt, mi hogy működik ott.

2017. jún. 15. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!!
2017. jún. 16. 12:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!