Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Számitogépszerelö és karbantar...

Számitogépszerelö és karbantarto tanfolyamot mennyire nehéz elvégezni a munkaugyi kozponton keresztul 5 honap alatt?

Figyelt kérdés

2017. júl. 18. 15:48
 1/2 anonim ***** válasza:

Maga a képzés nem nehéz alapjáraton, ha úgy vesszük én most fogok iskolarendszerű képzésben lassan végezni ezzel a szakmával. Mivel van tapasztalatom e téren ebben a szakmában nem akarom tőle a kedvedet elvenni, csak leírom a valódi oldalát, ami nálunk volt eddig. Eleinte jónak indul, főleg mikor a szerelésről, hardverekről meg karbantartásról van szó, aztán jön a sötét oldala az egésznek (legalább is szerintem) Alapvetően az alábbi tantárgyak vannak benne; gondolom sejted -


1. Információ Technológia (elmélet - nem vészes)

2. Számítógépes hibaelhárítási gyakorlat (gyakorlat - szerelős rész, ez a legjobb mind közül)

3. Operációs rendszerek (elmélet-gyakorlat - határeset)

4. Hálózatok (elmélet - gyakorlat - ez valami rettenet szép szóval mondva...)


Illetve még van ilyen munkaügyi ismeretek meg angol nyelv alapszinten - legalább is nekünk volt, semmi extra


Ha szereted az informatikát teljes egészében nem fog gondot okozni, elsősorban a szereléshez, hibaelhárításhoz meg karbantartáshoz kell jól érteni. 5 hónap alatt gondolom a tantárgy lényegével fogtok foglalkozni, így reménykedj benne, hogy sok legyen a szerelős gyakorlat.

A hálózatok meg operációs rendszerek eléggé elvont tud lenni, amikor eljött ez a témakör kicsit mélyebben megutáltam a szakmát... Mert alapszinten tanítottak nekünk ilyen unalmas adminisztratív dolgokat is, hogy Windows meg Linux szerver kezelése, de ennél van rosszabb is a hálózatok terén, van ilyen sz*r parancssoros router, az a neve, hogy Cisco ez valami kegyetlenül sz*r konkrétan ilyen hálózatos dolgokat, ha tanultok ebbe a Cisco-s packet tracerbe fogjátok gyakorolni, ilyen IP-s, protokollos, meg minden hülyeség ami vele jár, sajnos meg sok parancsot kell tudni, ami elég idegesítő, mert van némi grafikus felület hozzá, de valamikor kevés ehhez, a szakmához nem kötődik szorosan amúgy se, szóval ha ez neked se menne annyira, vagy nehéz lenne, ne foglalkozz vele, szerelésbe meg hibaelhárításba kell itt remekelni elsősorban, ha az megy nincs mitől tartani. Ha úgy vesszük kicsit ilyen alap elektronikás rész is van benne - multiméterrel is teszteltünk feszültségeket; tápot meg különböző alkatrészeket - ez is jó szerintem.


Az OKJ-s záróvizsga tanárunk elmondása szerint úgy fog zajlain, hogy:


1. írásbeli - állítólag egy teszt féleség lesz, sajnos itt sok hálózatos dolog lesz, de ha tesztről van szó be kell tippelni, ha más nem.


2. gyakorlat - eléd tesznek különböző alkatrészek, abból kell gépet összerakni (asztali PC), telepíteni rá valami operációs rendszert, illetve a hibát behatárolni egy hibás gépen, és még UTP kábel krimpelés is várható, hogy lesz a gyakorlati részben.


3. szóbeli - itt tételek alapján kellesz felkészülni.



Lényegében ez a szakma, remélem tudtam segíteni :)

2017. júl. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
koszi a valaszt.
2017. júl. 22. 16:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!