Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Jogsinál az elméleti vizsga...

Jogsinál az elméleti vizsga után már egyből volán mögé ülni és egyedül kezdeni a vezetést?

Figyelt kérdés
Vagy először még csak az oktató ül a volán mögött és mindent mutat, magyaráz, aztán pár alkalom után cserélünk?
2017. júl. 20. 19:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Nálam úgy volt, hogy első találkozásnál elvitt a rutin pályájukra, közben elmagyarázta az alapokat, egyebek. Aztán ugyenezeket meg is mutatta gyakorlatban és aztán ott voltunk az idő lejártáig, ott már nem cseréltünk, hanem akkor már a visszajövetelnél én "vezettem". Ezekután pedig minden rutin pályára menés és jövés közben én "vezettem". Ez kb 4 óra volt, utána már a forgalom jött.
2017. júl. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Rögtön volán mögé kerülsz.

Az oktató mellett semmilyen vizsgára nincs szükséged ahhoz, hogy vezethess.

Először általában ő elvezet egy tesztpályához (vagy parkolóhoz), és ott már te ülsz a volán mögé :)

Első 1-2 alkalommal azért szokták a nyílt forgalmat kerülni diákkal, de diákfüggő :)

2017. júl. 21. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nálunk kb. 8 órát szoktak a rutinpályán vezettetni. Persze, ez a tanulótól is függ, ha valaki már úgy megy oda, hogy már vezetett otthon és úgy nagyjából mennek neki a dolgok, akkor 1 óra után már viszik is ki a forgalomba. Először csak megmutatják a kocsit, hogy mi hol van, mi hogyan működik és elméleben elmagyarázza a dolgokat, aztán meg is mutatja. Utána pedig neked is ki kell próbálnod, elindulás-megállás-kormányzás, aztán váltás...emlékszem, hogy nagyon utáltam mert csak körbe-körbe kellett mennünk a pályán...de utána, mikor már normálisan vezettünk, forgalomban,
2017. júl. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

akkor már jobb volt.


Véletlenül elküldtem, mielőtt befejeztem volna a mondatot.

2017. júl. 21. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én nemrég kezdtem el vezetni, nálam így volt az első alkalom:


Oktató először elvitt egy parkolóba alapokat elmagyarázta; aztán gyakorlatba - elindulás, megállás, tolatás, váltó + kuplung kezelése, parkolás, helyes kormány használat, aztán mikor látta, hogy nagyjából értem mi a helyzet, nem szarozott egyből kivitt a legnagyobb forgalomba :) Elsőre kicsit izgultam, de mára tök természetes.

2017. júl. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Az első alkalommal ültetett már volán mögé. Nem vitt semmilyen gyakorló pályára, hanem úgynevezett "hosszúba" mentünk az első 3 alkalommal. Vagyis nem a városban, hanem nemzetközi útakon pár 10 km-t. Ezalatt nagyjából megszoktam a pedálokat, és ezután mentünk a városba.
2017. júl. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!