Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Melyiket érdemesebb elvégezni:...

Melyiket érdemesebb elvégezni: gyógypedagógiai asszisztens, vagy pedagógiai asszisztens tanfolyamot?

Figyelt kérdés

2017. okt. 5. 16:50
 1/2 anonim ***** válasza:
Gyógypedagógiai asszisztens, mert kevesebb van belőlük és nagyon fontos munkát végeznek. Azért érdemes átgondolni, hogy mennyire viselne meg, ha napi 4-6 órában sérült gyermekekkel kellene foglalkoznod. A ped. asszisztensinek is lenne értelme, de én úgy tapasztaltam, hogy a magyar oktatási rendszerben csak fénymásolásra - vagy a másik véglet - helyettesítésre használják őket.
2017. okt. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

A gyógypedagógiai asszisztensit. Ez felsőfokú szakképesítés, tehát valamivel jobban tudsz vele keresni. Mondjuk sokkal több munkával is jár. Sokkal több az álláslehetőség, hiszen az összes pedagógiai asszisztensi állásra is jelentkezhetsz, ha mégsem bírnád a gyógypedet. Eltudsz még ezzel a végzettséggel helyezkedni nevelőotthonban is asszisztensként, vagy gyermekfelügyelőként. A sima pedasszisztensivel nem.

A tanfolyam azonban hosszabb, drágább és a vizsgák is nehezebbek, mert tulkép először elvégzel egy pedasszisztensi tanfolyamot és utána jön a gyógyped képzés.


Remélem segítettem.

2017. okt. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!