Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Szinkronszínészetet hol éri...

Szinkronszínészetet hol éri meg tanulni?

Figyelt kérdés

Melyik ehhez kapcsolódó iskolába lenne érdemes jelentkezni?

Sok honlapot végignéztem, de volt ami például az egekig marasztalta magát, viszont az utolsó induló tanfolyama 2012-es volt. Oda nyilván nem :)


Valahol OKJ-nak írták magukat, máshol azt olvastam, hogy nincs kifejezetten képzés, mert ez egy NEM létező szakma.


Van valakinek ebben tapasztalata?


Diák koromban még a dráma tanárom küldött engem szinkron színésznek, volt kapcsolata, de akkor nem volt hozzá sok kedvem pont a közép iskolai felvételik előtt. Most viszont felnőttként azt hiszem igencsak kipróbálnám, ha még nem veszett oda a tehetségem :D


Egyébként megközelítőleg mennyit keres egy szinkronszínész adott munkánként? Legyen az mellékszerep, vagy főszerep?


Nem, nem akarok meggazdagodni belőle, csak érdekel.


A válaszokat előre is köszönöm :)



2017. nov. 20. 10:41
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez nem így megy. A szinkronszínészek rendes színészek, tehát egyetemet végeztek. Közülük, akinek egyedi a hangja, beszélőkéje, azok vállalnak szinkronizálást.
2017. nov. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Keress fel egy szinkronstúdiót, például a Masterfilm Digital-t, és kérdezz rá náluk!
2017. nov. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

2. köszönöm!

Első: amit írtál, az nem reális.

Sok szinkronszínész valódi színész, ez igaz. De amikor 6-7 éves gyerekek szinkronizálnak, ők egész biztos nem egyetemisták ugyebár.

És mint már mondtam, a mi iskolánkban általánosban volt rá lehetőség, volt is aki ment, éppenséggel egy másodikos kislány. Mesékben többször is hallottam a nevét amikor felsorolták a szinkronhangokat.

Csak nekem akkor nem volt kedvem elmenni erre.


Tanfolyamok léteznek, tele velük az internet.

A kérdésemben pedig a megfelelő és megbízható stúdiót kerestem.

2017. nov. 20. 12:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!