Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Szerintetek megéri feminista...

Szerintetek megéri feminista önismereti csoportba járni? Volt már valaki?

Figyelt kérdés

Érdekel a feminizmus, ma olvastam róla, hogy vannak ilyen feminista szemléletű tréningek. Találtam is a neten egyet, de őszintén szólva már annyi (nem/)fizetős képzésben csalódtam, hogy talán ez is csak pénzkidobás lenne, és többre mennék azzal, ha elolvasnék egy pár könyvet róla.

Konkrétan ezt néztem:

[link]

- de ennek a fele párkapcsolati dolgokkal van tele, nekem pedig szerencsére nem párkapcsolati, inkább társadalmi problémáim vannak a női léttel. Meg nem is a problémamegoldás miatt mennék oda, inkább csak ismeretszerzésnek.


( Kérem, aki a feminizmusra negatív dologként tekint, kíméljen meg a kommentjeitől, és spórolja meg a saját idejét is ;) )



2018. febr. 7. 21:39
 1/6 anonim ***** válasza:
76%

Részvételi díj, 25000 Ft. :(

Már a céljaik között sok ellentmondást látok, én úgy látom, régóta nézegetem ezeket a feminizmushoz köthető dolgokat, hogy nem egy teljesen kiforrott valami, és olyanok oktatják, beszélnek róla, akiknek nem nagyon van előképzettségük a témáról. Ehhez kellene komoly pszichológiai, társadalomismereti háttér nekik.

Ez a feminizmus dolog olyan, hogy egyik oldalról ad, másik oldalról elvesz.

Lehet, erős nő leszel, aki helyt tud állni, ellenben sok ellenséget találsz, a párkapcsolatod lehet, megsínyli, stb.

Mindig megkérdezem magamtól, mi tesz népszerűvé, szeretetté egy embert: sok nevetés, mosolygás, mások elfogadása, érdeklődés mások iránt, és abszolút, teljesen pozitív életszemlélet.

Sajnos a feminizmus nem erre tanít. :(

2018. febr. 8. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ :)

Két pszichológus nő tartja, de őszintén szólva, nekem a pszichológiával nagyobb fenntartásaim vannak, mint magával a feminizmussal :D Akkor lehet, lemondok róla...

2018. febr. 8. 09:23
 3/6 anonim ***** válasza:
81%

Nem vettem észre, hogy a feminizmus a keserűségre és a homlokráncolásra tanítana mosolygás helyett... Én azt tanultam a feminizmustól, hogy nem KELL mosolyognom, ha nem akarok, és láss csodát, azóta boldogabb és kiegyensúlyozottabb lettem lelkileg.


Kérdező, szerintem is fölösleges ilyenekre pénzt kiadni, hiszen a neten is van éppen elég feminista előadás, írás, és fórumok is, ahol még szabadabban is tárgyalhatsz más nőkkel a dolgokról, méghozzá teljesen ingyen.

Egyébként az ilyen pénzkérős lehúzásokat nem is kategorizálnám feminizmusnak. A feminizmus pont, hogy az összes társadalmi réteg nőihez szól; épp az az egész mozgalom lényege, hogy a gyári munkásoktól a doktornőkig mindenkit megszólítsanak, szóval az ilyen fizetős kurzusok pont, hogy ellentmondanak a feminizmus lényegének, ebből adódóan nem valószínű, hogy nagy értékeket közvetíthetnének.

A legjobb tanfolyam az, ha keresed más nők társaságát a neten is, és a való életben is, és meghallgatod a véleményüket, meg olvasol írásokat feministáktól.

2018. febr. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Szerintem is igazad van :)

Bár a csoportban 2 fő rászoruló ingyen vehet részt, szóval senkit nem zárnak ki szerintem a nők közül, legyen akármilyen státusú, de ettől még persze lehet pénzlehúzás azoknak, akik fizetnek érte.

Valóban jó ötlet a neten videókat nézni, ez eddig nem igazán jutott eszembe, bár gondolom inkább angol nyelvűek vannak... Majd keresgetek

2018. febr. 8. 20:49
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

3-as, munkahelyemen van egy olyan lány, aki közismerten foglalkozik a feminizmussal, hát...az ügyfelekkel úgymond, nem túl barátságos. Lehet, így ő jól érzi magát, de olyanokat hallottam vissza, nem biztos, hogy sokáig marad.

Valóban nem kell mosolyogni, de vannak emberek, akik jobban érzik magukat, ha adnak, és szeretik, elfogadják őket.

Ha ez meg nem várt dolgokat hoz(bunkó férfiaktól zaklatás) őket is le tudják szerelni.

Nem kell ezért egy életen át morcosnak lenni, meg a negatív oldalát látni mindennek.

Bocs, nem értek hozzá, csak azt tapasztalom, írom, amit a kolléganőről látok.

2018. febr. 9. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kérdező, nézegettem Neked csoportokat a facebookon, van jópár, ha egyet megjelölsz, már dob fel újakat, szerintem avval jobban jársz tényleg, és nem is kell fizetni érte. :)

Érdekesek, bocs, hogy beleszóltam. Szia. :)

2018. febr. 9. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!