Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Ha egy munkaügy által indított...

Ha egy munkaügy által indított képzésen megbuksz (pótvizsgán is, szóval megbuksz), akkor a jövedelem mekkora részét kell visszafizetni?

Figyelt kérdés
Mondjuk fél éves képzés, amiért kapsz mondjuk 360 000 Ft-ot.
2018. márc. 14. 04:08
 1/10 anonim ***** válasza:
Az egészet, plusz a tanfolyam és a vizsgák díját. Tehát kb olyan millió körül.
2018. márc. 14. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ez komoly?
2018. márc. 14. 13:50
 3/10 anonim ***** válasza:
Persze. Minden költséget meg kell térítened.
2018. márc. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Az szopás.
2018. márc. 14. 20:28
 5/10 anonim ***** válasza:
De ennek benne kellene lennie a szerződésedben.
2018. márc. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hülyeség amit írnak, ha meg buksz, akkor csak pótvizsgát vagy köteles kifizetni, ha azt nem fizeted meg, akkor követelnek vissza minden pénzt, szóval összegezve, ha a pótvizsga díját nem téríted meg csak akkor vagy szarban. Ezt én tudom, mert munkaügyin keresztül már végeztem tanfolyamot.
2018. márc. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Utolsó, én meg dolgoztam munkaügyi központban, és igen, minden költséget felszámolnak. De ez benne is kell lenni a szerződésben amit a tanfolyamra bekerüléskor írtatok alá, és ezt a tanfolyamra jelentkezéskor is el kellett hogy mondják nektek.
2018. márc. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Utolsó előtti vagyok: Ok, bár nálunk más volt a rendszer, de hát mindenki azt mond, amit akar, máskülönben riogatni is jó az embert, hogy tanuljon és nem kell vissza fizetnie semmit, különben is valaki azt szajkózza, hogy mindent vissza kell fizetni, valaki meg azt, hogy csak pótvizsgát kell fizetni, akkor meg ott a szerződés, megsúgom, hogy az enyémben nem volt szó, arról, ha meg buksz fizess vissza mindent, csak a pótvizsgát kell megtéríteni (40.000 Ft körüli összeg). Nyugtatás képen meg nem az a céljuk, hogy megbuktassanak, mert pénzt kapnak az ember után, így szinte átrugdosnak mindenkit, nálunk az is átment, aki a tételbe bele se nézett.
2018. márc. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

És ha a pótvizsgán is megbuksz és már nincs több vizsgalehetőség?


A kérdés elméleti. Nem járok semmilyen tanfolyamra.


És köszönöm a korábbi és bízom benne, további válaszokat!

2018. márc. 15. 17:07
 10/10 anonim ***** válasza:
Egyedül a nyelvi tanfolyamokon nem kell visszafizetni az egész költséget, mivel ott nem csak tanulni kell, hanem kell némi nyelvérzék is. Ott valóban csak a pótdíjat kell megtéríteni, de az összes többinél mindent. Viszont az utolsó abban igazat írt, hogy nagyon ritka a nyelvi képzéseken kívül, hogy buktatnának.
2018. márc. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!