Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Ha sikerült elvégeznem egy...

Ha sikerült elvégeznem egy okj-s képzést akkor most már hivatalosan nem számítok aluliskolázottnak?

Figyelt kérdés
Tanfolyamon végeztem el de a bizonyítvány full olyan mint a középiskolai. Kek bizonyítvány okj-s teljesen ugyanaz.

2018. ápr. 20. 14:37
 1/4 anonim ***** válasza:
51%

Már érettségivel sem számítol annak.

Aluliskolázott az a 8 általános és alatta.

2018. ápr. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
72%
Az érettségivel kitörölheted a feneked. Tetszik vagy nem, a legtöbb helyen elvárják a diplomát. Az már más kérdés,hogy az adott munkakörödben mennyire veszed hasznát konkrétan a felsőfokú képesítésednek,de kell a papír. És őszintén,mi egy érettségi? Semmi,gyerekvizsga. A legtöbb OKJ előfeltétele legalább egy diploma. Na a kérdés,hogy neked ilyen lett meg vagy nem. Nekem szeméyl szerint a tanult ember minimum a főiskolánál kezdődik. Most ne menjünk el a "diplomával nem jár alapból az intelligencia" téma felé és normális szakokra gondolok,nem büfésre.
2018. ápr. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez szép és jó #2-es csak szimplán nem korrekt szakmailag.

Az aluliskolázott, mint fogalom törvényileg van szabályozva, hogy mit jelent. Segélyek, támogatások, stb. rengeteg dolog van ehhez kötve és ez első sorban a 8. általános és alatti képzést. kapókat érinti.


"Legtöbb helyen elvárják a diplomát" Kb. 5x annyi nem diplomás állás van, mint diplomás. :)

OKJ előfeltétele a diploma? Akkor nem tudod, hogy mit jelent az OKJ. Annak mindig csak az érettségi az előfeltétele.

Mesterszaknak és pár szakirányú képzésnek a feltétele a diploma, de azok nem OKJ-k.


" diplomával nem jár alapból az intelligencia" téma felé és normális szakokra gondolok,nem büfésre."

WTF? :D Szóval a büfé szak szerinted azt jelenti, hogy nem intelligensek az ott tanulók? XD

Elárulom, hogy a büfé szak azt jelenti, hogy viszonylag könnyű elvégezni és nehéz vele munkát találni.

Azonban ez nem függ össze az intelligenciával. Mivel maga az intelligencia nem korlátozódik csak reál tantárgyakra.

Ez inkább azt szemlélteti, mármint az egész válaszod, hogy még általános iskolás lehetsz, akinek köze sincs a dolgokhoz, nem. tudja mi, hogy megy csak hallott pár infót és hibásan összerakta.

2018. ápr. 21. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kedves 3-as, te vagy,akinek fogalma sincs a dolgokról. Képzeld,az általam írottakat pont,hogy azután biggyszetettem ide,hogy utánanéztem hivatalos oldalon,de mindegy,cáfold csak. Ami a büfészakot illeti,hát na,nem az észlények gyülekezete. Intelligens embernek normális,átgondolt céljai vannak és olyan szakot választ,amivel nem a munkaügyibe vezet az első útja diplomaosztó után. Ilyen szakokra a vállakozó apucik síkhülye csemetéi vagy az egyéb heéyekre esélytelenek szoktak bekerülni. Az egyetem,főiskola meg szimplán megélhetésnek tartja fenn ezeket a szakokat.
2018. ápr. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!