Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » A nemzetbiztonsági képzéshez...

A nemzetbiztonsági képzéshez csak pontszám, költségtérítés és persze jelentkezés szükséges?

Figyelt kérdés

úgy értem át kell-e esni mindenféle procedúrán mint átvilágítás stb? illetve kell e azokat a fizikai

egészségügyi stb. teszteket kitölteni/megcsinálni mint ha tisztnek készülnék? államilag nem tervezik támogatni? mert az a 150000 ft félévente nem kevés pénz, ha elvégzem az egyetemet, biztos állás vár e rám a nemzetbiztonságnál, illetve mennyire értékes diploma ez, el tudok e helyezkedni vele magánszférában? tehát van e rá kereslet, illetve a képzés színvonaláról ha tudni írni valaki azt megköszönném :)


2010. jún. 13. 18:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szia! Tudtommal külön engedély is kell hozzá és minimum egy diploma. Hogy én tudom-e rosszul nem tudom, de amikor beszéltem valakivel erről ő ezt a választ adta. Ő is azért csinálja jelenleg a diplomáját, hogy jelentkezhessen.
2010. jún. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Egyébként biztosan van eü és fizikai alkalmassági, szerintem kizárt, hogy ne legyen. A rendőrtisztin is van, akkor pont itt ne lenne?
2010. jún. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Emlékezetem szerint erre a képzésre csak a fegyveres testületektől (BV, VPOP, NBH (=AVH), NBSZ, IH, Határőrség meg a kékek) lehet jelentkezni, ha az illetékes elöljáró javasolja. Egyszóval az utcáról nem vesznek fel senkit :) Javítsatok ki, ha tévednék.
2010. jún. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
igen, így van, ahogy az előző mondja.
2010. jún. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
értelek, de akkor miért hirdetik van benne ez a felvételi tájolóban, ilyesmi helyeken? én úgy tudom, hogy 2010 től civilek is jelentkezhetnek
2010. jún. 13. 20:48
 6/11 anonim ***** válasza:
Azért van benne, mert benne kell, hogy legyen, de minden jöttmentet akkor sem vesznek fel. Nagyon csodálkoznék, ha civileket is képeznének. Szerintem olvasd el ismét a tájékoztatót, oda kell, hogy legyen írva, hogy kik jelentkezhetnek.
2010. jún. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

No, megnéztem közben a ZMNE honlapját, való igaz:


Örömmel értesítjük a hozzánk jelentkezni kívánó fiatalokat, hogy két új polgári szak indul a Zrínyin a 2010–2011-es tanévben.


Az egyik a Nemzetbiztonsági alapszak, ahol nemzetbiztonsági szakértőket képeznek.


A képzési idő 6 félév. A hallgatók itt biztonságpolitikát, politikaelméletet, vezetés- és szervezéselméletet, informatikát, jogtudományt, pszichológiát, filozófiát, haditechnikai ismereteket, rendvédelmi és honvédelmi ismereteket, hadtörténelmet, hadtudományi ismereteket tanulhatnak. A szakképzettség birtokában a végzett hallgatók akár köztisztviselőként, akár közalkalmazottként, akár egyéb munkavállalóként kezdhetik meg pályájukat az állami szerveknél, illetve a magánbiztonság területén.


Ennyi van róla. Mindenesetre korábban kizárólag azokat vették fel erre, akiket mondtam korábban. Hogy van KÖTŐJEL e kereslet rá, azt olyan tudná megmondani, aki nem beszélhet róla :D Meg azt is, hogy biztos állás vár KÖTŐJEL e rád. Vagy a franc tudja :)


Különben itt a link:

[link]

2010. jún. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
köszi! bár főleg erre a franc tudja részre lennék kíváncsi :)
2010. jún. 14. 00:37
 9/11 anonim válasza:

Lehet, hogy elvégzed és lehet, hogy fel is vesznek valami irodai munkára.

De hogy komoly és fontos munkát kapj, az sajnos már (v. még?) gójoknak esélytelen.

2010. jún. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ez az egyik olyan kérdés, amire a legtöbb haszontalan válasz érkezett.


Nem kell semmi csak jelentkezni.


Üdv: egy ZMNE hallgató.

2010. nov. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!