Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Szegeden a Munkaügyi központba...

Apanacsi kérdése:

Szegeden a Munkaügyi központban évente hány tanfolyamot lehet megcsinálni?

Figyelt kérdés
2018. máj. 12. 20:54
 1/8 anonim ***** válasza:
2 okj-t támogat az állam, ingyenes. Elvégzel egyet, utána 1/2 évnek kell eltelnie , hogy részt vehessen a következőn.
2018. máj. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Attól függ hány hónapos, ha pl 6 akkor 6 hónapot kell várni, hogy mehess következőre, ha 3 hónapos akkor 3-mat kell várni.
2018. máj. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ez a 6 hónapos esetén 6 hónap várakozás, stb. hülyeség.


A Foglalkoztatási Osztálynak mérlegelési jogköre van és általában ha egy munkaerőpiaci programon belül már részesültél támogatott kézpésben, akkor nem igazán szokták engedélyezni még egy képzést, hiszen Te már részesültél egy adott képzésben, ami ha sikeres volt, akkor már szereztél valamilyen szakképesítést. Ebből kifólyag nyilván azokat kell előnyben részesíteni, akik még nem vettek részt munkaerőpiaci képzésben. Én úgy gondolom, hogy azt logikusabb mondani, hogy egy adott munkaerőpiaci programon belül csak egyszer mehetsz képzésbe. Esetleg 1-2 év eltelte utána ha indul másik munkaerőpiaci program és a mérlegelés során úgy döntenek, akkor vehetsz csak részt benne, leginkább ha ráépülő képzésről van szó.

Különben két OKJ ingyenes. www.nive.hu

2018. máj. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Úgy van ahogy mondtam. Én kérdeztem bent és ezt mondták. Annyit kell várni, amenyi a tanfolyam ideje volt.
2018. máj. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Van aki már vagy 5 ilyen tanfolyamot csinált meg munkaügy által.
2018. máj. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Akkor az valami helyi szokás vagy nem volt a helyzet magaslatán az ügyintéző.

Én több Foglalkoztatási Osztályon voltam már és rendre az volt a helyzet, hogy mérlegelési jogköre van az Osztálynak a képzésre történő írányításkor.

Általában ahogy már írtam is, az a logikus, hogy ha már valaki részt vett egy képzésen, akkor helyette inkább egy másik semélyt vonnak be a programba, így neki is biztosítják az esélyt a versenypiacon történő elhelyezkedésen.

Gondolom azért nem egymás után csinálta meg az 5 tanfolyamot, hanem évek alatt. Én személy szerint már a 3 képzésre se igazán engedtem volna el őt, mivel már szerzett két szakkaépesítést, ezért valószínűleg csak nem akar elmenni dolgozni.

2018. máj. 14. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez szerintem munkaügyitől függ, én idáig 1 támogatott OKJ-t végeztem el rajtuk keresztül, most fizetős OKJ-n vagyok, de mivel álláskeresőként vagyok nyilvántartva még, így ajánlottak volna nekem még egy tanfolyamot, de mivel mást tanulok, így nem fogadtam el.
2018. máj. 16. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Valóban úgy van aki màr volt tanfolyamon az hàtrànyban van, azt részesitik elönyben aki még nem volt. Nekem bezzeg csak közmunkàt ajànlanak mindig képzést sose. Pedig indult egy csomó képzés is de mivel nem mentem közmunkàra töröltek igy màr tanfolyamra se mehettem.
2019. febr. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!