Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Késő már elkezdeni a balettot?...

Késő már elkezdeni a balettot? (Színházi táncos szeretnék lenni) (bővebben lent)

Figyelt kérdés

22 éves vagyok,de/és nagyon szeretnék megtanulni balettozni. A Royal-ban indítanának felnőtteknek is képzéseket,de külön felvételi lenne az OKJ-s SZÍNHÁZI TÁNCOS szakra. És nekem semmi tudásom nincs a balett terén .:S:S és azt mondják elég sok idő,mire az alapokat megtanulnám (ami a minimum) és ismerni kell a klasszikus balett lépéseket is,meg gondolom elmélet is lenne. Késő lenne már elkezdenem? És kb. hány év lenne,mire eljutnék oda,h az OKJ-s színházi táncos szkra egyáltalán felvételizni tudjak?? A másik kérdésem meg,hogy hány kg-nak kellene lennem,ha 168 cm vagyok. Most 57 kg vagyok. És még egy kérdés... Kicsit púpos a hátam,de máűr járok úszni (nem tanárral) így is felvennének a balettsuliba? Miket néznek meg egy balett-válogatáson?Úgy értem azoknál,akik tök kezdők? Úszásnál milyen gyakorlatot végezzek,ami jót tenne a hátamnak?

Köszönöm a válaszokat!


2010. jún. 18. 17:32
 1/7 anonim ***** válasza:

Profi-félprofi szinthez már késő. Nagyon kis kortól szokták kezdeni, hogy kialakuljon a jó tartás. Azért is fontos korán, mert akkor még relatív erősek a csontok az ember súlyához képest, így nem annyira megterhelő lábujjhegyen mászkálni; és mivel folyamatosan erősödik ez később sem lesz gond. A púpos háthoz pedig megint csak annyit tudok hozzáfűzni, hogy:tartás.


Ez ne szegje kedved, tanulj csak ha örömed leled benne(amatőr zenészek is vannak és élvezik), csak nem valószínű hogy profi leszel.

2010. jún. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Sajnos ehhez már késő. Ahogy az előző válaszoló írta, ezt egészen kiskorban szokták kezdeni, mert nem az a tánctípus, amihez elég a tanulás, testfejlesztés is kell hozzá, az pedig 22 évesen már nem fog menni.

Olyan szinten semmiképp, hogy felvegyenek egy színházba - az ott táncolók háta mögött sok év áll - , és főleg nem OKJ-s képzéssel. Azzal nem lehet elsajátítani a balettet.

Én is baletttáncos szerettem volna lenni egyébként, csak sajnos nem tudtuk finanszírozni:(

2010. jún. 18. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen,ettől féltem... :( Esetleg tudnátok mondani hasonló jellemű táncokat,amihez még nem vagyok túlkoros?
2010. jún. 18. 21:16
 4/7 anonim válasza:

ha nem is színházban, de vannak musical tánciskolák és azoknak fellépései :)


én is ebben "szenvedek", hogy sajnos túlkoros vagyok már elkezdeni, és ezért csak ilyen tánciskolába jártam...(csak sajnos a társaság miatt abba kellett hagynom :( )

2011. aug. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

A púp már önmagában kizáró ok. avval nem lehet táncolni. Még kisebb hibákkal pl. lúdtalpast sem vesznek fel.

A súlyt azt nem tudom pontosan, de azt hiszem hogy 50 kg alatt kell lenni és még egészséges embernek is, sőt főleg egészséges embernek ez a legnehezebb része hogy mindig csont soványan tartsák magukat.

Ezenkívül csak magas karcsú és nagyon hajlékony lányok lehetnek, vagyis a teljes spárgának könnyedén kell mennie.

Nem tudom miért akarsz balerina lenni és miért pont most jutott eszedbe ha eddig rá sem gondoltál vagy nem szerettél táncolni, balettozni.

Tény és való hogy nem azok a szakmák közé tartozik aminél a hasunkra csapunk és megyünk.

a balettban egy szerepet kell eljátszani, eltáncolni átadni az érzelmeket történéseket és a színdarabokkal ellentétben itt nem segíthet a hangod, az egyedüli amivel el kell játszani a szerepet a test, a mozgás.

Én gyerekkoromban operaénekes akartam lenni. Azóta is kb. 5 éves korom óta rendszeresen énekelek táncolok,itthon hobbiként általában klasszikus balettet de más táncokat is kedvtől függően.

Ne érts félre én sem lehettem sem énekes sem táncos szülői támogatás teljes hiányában és emellett alacsony vagyok és most rajtam is van túlsúly ami tilos ebben a szakmában.

Ha elég elhívatást érzel vagy szeretsz táncolni akkor hobbi szinten nem késő és ha szétnézel biztosan van olyan ahol amatőr képzést balettórát tartanak azoknak akik nem hivatásuk hanem kedvtelésből táncolnak.

A balett színházat ilyen hozzáállással és ekkora testi hibával felejtsd el. Nagyon sok gyakorlás áll mögötte, sérülések stb előfordulnak még akkor is ha otthon táncolsz, egy kicsit erősebb sérülés után pár hónap múlva szerintem úgyis otthagynád mint a legtöbb kislány akiket én ismertem és akikre irigykedtem. de hobbiként próbáld meg ha megy és úgy érzed hogy egy két esés sérülés esetleg szakadás nem állíthat meg akkor ha nem is a balettszínházat de valamilyen kisebb táncos zenés amatőr társulatot meg kereshetsz ahova talán mellékszerepre felvehetnek egy púpos táncoslányt is.

25 L

2012. szept. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 kitttyke válasza:

Nekem is ilyesmi a problémám, csak én 17 éves vagyok, 162 cm és 48 kiló. Ugyanerre az OKJ-s képzésre jelentkeznék. Ami miatt aggódom az az, hogy egyrészt van egy kis lúdtalpam... valamint van egy tetoválás hátul a nyakam alatti hátrészen, ami miatt lehet hogy kizáró ok lennék. De most jön a pályaválasztás, és nagyon érdekelt mindig is a tánc. Talán előnyömre válhat az hogy hajlékony vagyok és rendkívül jó a ritmusérzékem(eredetileg zenésznek készültem eddig). Majd meglátjuk, én elmegyek a nyílt napra, ott biztos hogy minden szükséges infót megkapok. Szerintem te is elmehetnél!

Azért mások is írhatnak, mit gondolnak erről.

2012. okt. 19. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Balettozni nem fog megtanítani egy OKJ-s képzés sem, de még egy felnőtt balett kurzus sem.

Én 6 éves koromban kezdtem balettozni, és hihetetlennek hangzik, de rengeteg lemaradást kellett behoznom, mert akit igazán erre a szakmára szánnak, azt már bizony 2-3 éves korban beíratják pre-ballet osztályba. 4-5 évesen már elkezdődik a komoly technikai alapozás, amit talán 6-7, max 8 évesen még úgy ahogy be lehet hozni, de később szinte már esélytelen.

Ez idő alatt még lehet alakítani a testfelépítésen, és púposság szóba sem kerül. Azok a tanulók, akik nem elég tehetségesek vagy szorgalmasak, esetleg lassabban fejlődnek, már 10-11 éves korukban kihullanak.

Az sem mindegy, milyen helyen tanulnak a kicsik. Komoly szakmai tudás kell, hogy legyen a hátuk mögött, a legjobb balettmesterek egyenesen Bécsből, vagy Moszkvából érkeznek.

A súly és magasság 22 évesen már teljesen mindegy. Már az általános balett osztályban kiderítik, hogy milyen lesz a tanuló várható testfelépítése, és ha nehezebb csontozata van, akkor bizony sokan feladják; aki kimagasló tudással rendelkezik, az pedig kezdi a koplalást. Az előző előtti válaszadónak üzenem: a ballerinák nem magasak. Picik. 150-160 centi magasak.

Remélem, sikerült ismertetnem, hogy a ballerinák tudatos világa teljesen más, mint a "kicsit púpos a hátam, de már járok úszni" szerű elképzelés.

Ha láttad a Fekete hattyú c. filmet, nos, ott a főszereplő riválisát, a "laza-menő" lányt a való életben már az első órán hajították volna ki a teremből a hozzáállása miatt. A balettmesterek nem tűrik a fél perces késést sem, aki egészkor nincs a teremben bemelegítve, az befejezte a pályafutását.

Sajnos elég sok múlik a szülőkön, én is nagyon sajnáltam, hogy későn kezdtem el.

22 L / diplomás ballerina

2015. nov. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!