Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Mit takar az MKE képgrafika...

Aurora120 kérdése:

Mit takar az MKE képgrafika szakja?

Figyelt kérdés

Elolvastam az egyetem weboldalán a leírást, a szakmai nyelv miatt sajnos nem sokat értettem belőle... valaki (lehetőleg a szakon lévő hallgató), összefoglalná ?

Mit tanultok ? Nehéz bekerülni ? A grafikus képzéshez milyen előismeretek szükségesek ? Személyes tapasztalatok stb.

Úgy magamról, gimis vagyok és gondolkodom a művészeti egyetemen... csak hát rengeteget kellene gyakorolnom. De lelkes vagyok :D . A tanácsokat örömmel fogadom. Köszönöm !



2018. szept. 27. 21:58
 1/1 anonim válasza:

Szia! A képzőn a képgrafikán kell a legjobban rajzolni tudni, szerintem ez már magában mindent elmond arról, hogy nehez-e bejutni. A szakon alapból sokszorosított grafikát tanulnak (rézkarc, linometszet, litografia, mindenféle nyomatok stb) ha ez a szak érdekel érdemes utána nézni ezeknek a kifejezéseknek, mert itt is (mint az összes többi szakon) a lényeg sosem maga a rajzolás, annak ellenére hogy nyilván van rajzóra is és elvárják hogy nagyon jó legyél.

Ráadásul a felvételi során portfóliót kell beadnod, amiben ha jól tudom 10db sokszorosított grafikai nyomat kell hogy szerepeljen, és ahhoz valami speciális ilyesmivel foglalkozó szakkorre kéne jarnod, mert ilyesmit tuti nem tanulsz sima rajzszakkoron és ez sem garantálja hogy fel fognak venni. A legtöbb embert nem veszik fel elsőre, úgyhogy ha tényleg ez minden álmod akkor ne add fel, van akit csak ötödszörre vesznek fel és sokan örülnek is neki hogy volt idejük érni és saját üzemükben fejlődni.

De szerintem érdemes körülnézni hogy milyen más szakok, illetve egyetemek vannak mert a kepgrafika szerintem nem olyasmi amit utolsó pillanatban kitalál az ember, nagyon rá kell készülni

Remélem tudtam segiteni

2019. aug. 27. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!