Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Gyógypedagógiát szeretnék...

Gyógypedagógiát szeretnék tanulni, azon belül pedig logopédus szeretnék lenni? Hol a legalkalmasabb tanulnom?

Figyelt kérdés

Szegedet és Debrecent néztem ki eddig, ha valaki össze tudná nekem hasonlítani a kettőt vagy mesélne róla azt megköszönném, de örülnék ha másik egyetemről is jönne egy kis jellemzés.

(Arra is kíváncsi lennék milyen tárgyak lesznek, gyakorlat mikortól lesz stb.)

Előre is köszönöm 🖤



2019. jan. 13. 21:13
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Én az eltén vagyok másodéves szóval arról tudok írni meg egy kicsit a debreceniről mert anyukám tanít azon a karon is egy-két tárgyat.

A debreceni egyetemen azt hiszem ez a második évfolyam ami indul. ha te most szeptembertől mész akkor az lesz a harmadik évfolyam. de még elég összeszedetlen a dolog. nincs teljes tanterv/portfólióról sincsenek sokszor információk (ezeket ha első évben megy valaki akkor már elérhetőnek kéne lennie egészen a képzése legutolsó évéig. és ott még ez nincs meg úgy hallottam. ) a tanárok viszonylag jók és van pár elég híres is.

a logopédia alkalmassági elég durva. keményen szűrik az embereket. azthiszem a kettőből 1 évben nem is indult talán logopédia szakirány mert nem volt meg a minimum 30 ember akit átengedtek (de ez nem 100% csak így rémlik).

az elte pedig. egyértelműen ezt a diplomát fogják értékelni a legjobban. itt pesten működik ez a legrégebb óta. plusz pozitívumszintén hogy magyarországon egyedül itt lehet választani mind a lehetséges 8 szakirányból. más egyetemeken általában 3-4 van csak.

viszont az előnyei ki is merülnek ennyiben :DDD

oké ennyire nem drámai. de azt be kell látni hogy az alapozó első év az elég rossz. az előadók nem jók. nem érdekesek az előadások mivel csak a diasort olvassák fel. rettentő hosszúak az órák. a legnehezebbek pl a pszichó-s órák van mikor 4óra (nem 4x45 hanem 4x60) hosszúak, ameddig kb lhetetlen figyelni. a vizsgák szivatósak. nem arra megy rá hogy érted-e hanem hogy a legkisebb részletet is benyald. a szemináriumok jók és tényleg hasznosak és ott már a tanárok is érdekesebbek bár hatlamas különbségek vannak ottis 1-1 tanár között(most pl én felvettem egy szemináriumot alig tanultam és 4es lett a vizsgám úgy hogy késve értem be és 20 perc alatt írtam meg. a másik csoportból meg barátnőim 4-5 napokat tanultak vizsgára és buktak. szóvl szerencse is kell) a másodév már érdekesebb mert akkor már azt tanulod ami érdekel tényleg, de arra nagyon kell figyelni hogy az első félévet tedd oda mert annak az átlaga alapján kerülsz be a szakirányodra. (pl az autizmushoz 4.2 kell stb) a logónál ez még több részből áll mert van alkalmassági. amin szintén szórnak rendesen. de itt nem olyan drasztikus mivel 3 kategória van az alkalmassági után : 1. jó vagy. mehetsz 2. pár hiba van a beszédedben de ha jársz logopédushoz akkor betudod hozni a lemaradást szóval mehetsz teis 3. nem ajánlják hogy menj logóra.

namost senkit nem zárnak ki konkrétan csak azt mondják hogy nem ajánlják és aztán pontoznak és a pontok alapján sorrendbe állítanak és a jelentkzőktől függően asszem max 40 embert vesznek fel. persze ha azt mondták hogy nem ajánlják neked a logót akkor lepontoznak és valszeg nem leszel a top 40ben de még mindig jobb mint mikor közlik hogy te neked esélyed sincs.

mivel a tárgyakról csak az eltésről tudnék írni ezért mellőzöm a dolgot :) remélem segítettem :)

ja és még annyi hogy azért szívás a logó mert 1 évig jársz az egyetemre és aztán megtudod hogy hoppá mégse vesznek fel az elég nagy szívás. ellenben ha más szakirányra mész akkor ugye elég az átlagod is és akkor nincs miér izgulnod.

én azt ajánlom hogy menj el egy logopédushoz és csekkoljon ő hogy hogy beszélsz mert lehet ez a nagy álmod de ha nem artikulálsz úgy/nem olyan a hangszíned (igen nekem aztmondták hogy mindent jól ejtek de nem szépen csengő a hangszínem (karcos a hangom meg mély, csaj létemre) így nem ajánlják ) akkor nem fognak átengedni és ezt jobb előre tudni mint 1 évet elpazarolni. (amúgy a többi szakirány is király és a legtöbb esetben az emberek kb 60%a megy a bárczira azzal hogy logóra akar menni és tök sokmindenki áttér másra mert rájönhogy az jobban érdekli :D )

2019. jan. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem mindegy, hogy hová jársz, igazán úgyis a gyakorlatban fogod megtanulni a szakmát. Persze fontosak az alapok is, de szerintem nincs olyan sok különbség az egyetemek között. A beszédalkalmasságit mindenhol szigorúan veszik, úgy tudom, arra érdemes felkészülni inkább.

Egyébként én Kaposváron tanulom a logopédiát, nekünk azt mondták, a programtervek közül itt van a leggyakorlatiasabb képzés, de nem tudom, ez mennyire igaz. Mindenesetre én nagyon szeretek ide járni. :)

2019. márc. 10. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!