Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Milyen sportot érdemes elkezdeni?

Milyen sportot érdemes elkezdeni?

Figyelt kérdés
A lányom 12 éves. Nem túl hajlékony. A spárga nem megy le, a cigánykereke nem szép,stb... , de szeretne elkezdeni valamilyen sportot ahol hajlékonnyá válhat. Nem feltétlenül versenyszerűen hanem csak hobbiból. Tudtok valamit? Mi már gondoltuk a szertornát, ritmikus gimnasztikára, balettra. Ezek közül akár? Vagy van jobb is?

2019. febr. 16. 09:57
 1/10 anonim ***** válasza:
14%
Küzdősport.
2019. febr. 16. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

#1

Olyat kértem ahol hajlékony lesz!!!

2019. febr. 16. 10:10
 3/10 anonim ***** válasza:
49%
A balett jó, bár az nem sport. Választható a jazzbalett is. Amúgy van élet spárga nélkül is.
2019. febr. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
26%

A harcművészetek és küzdősportok nem tesznek hajlékonnyá???

Ma is tanultam valamit.

2019. febr. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
63%

A hajlékonyság nem sport hanem nyújtás kérdése. Ha csak hajlékony akar lenni ahoz nem kell sportolnia. De ha pl beiratod jógázni akkor legalább erősödik.

Szertornágoz, rghez és baletthoz már bőven idős.

2019. febr. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
83%
#11.51 Nem mindegyik.
2019. febr. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Szinkronúszás/vízibalett.
2019. febr. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az nem szülő, aki az erre gyakorlatozatlan gyermekét leküldi spárgába... :)
2019. febr. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Többféle lányos sport van aminél a hajlékonyság fontos... (szinkronúszás, szertorna, fit-kid, ritmikus gimnasztika, balett, modern tánc, műkorcsolya, rúdtánc, légtorna, jégtánc...). Mutass neki videókat, képeket az órákról, versenyekről, amelyik tetszik neki, oda pedig személyesen is elviszitek és megnézitek az órát. Ezek alapján talán könnyebb lesz eldönteni. Azt azért nem ártana tudni, hogy a lányod tényleg szeretné a hajlékonyságot vagy te jobban szeretnéd, hogy hajlékony legyen. Mert ha a lányod részéről nincsen elég elszántság, akkor kínlódás lesz neki minden egyes óra. De a fentebb felsorolt sportok (de amúgy szinte az összes) kitartásra, fegyelemre, figyelemre, összeszedettségre, csapatszellemre, versenyszellemre, önbizalomra, koncentrálásra nevel. Fejleszti a mozgását, a hallását, hajlékonyabb és persze sokkal erősebb lesz. Ritmikus gimnasztikára és balettra járok, az rg-t 16 évesen kezdtem, a balettot 15 évesen, ovis koromtól kezdve jártam szertornára, majd 3. osztálytól szinkronúszni, ezt a balett előtt egy fél évvel hagytam abba. Van némi tapasztalatom és rálátásom, például egyik sportot sem úgy kezdtem el, hogy na akkor én most versenyezni fogok, sőt egyáltalán nem is volt tervben. De szinte minden művészi sportnál vannak amatőr, hobbi és profi kategóriájú versenyek, meg tét nélküli fellépések. Olimpikon vagy nagy nevű versenyző sosem leszek, de sportolni szeretek, és mégis jó érzés elindulni 1-1 versenyen. Olyan nincs, hogy jobb vagy rosszabb, azt válasszátok ami a lányodat érdekli. Simán menni fog neki bármelyik, ha elhatározza és becsületes csinálja a feladatokat, meg eljár az edzésre. Ami nem megy neki, meg fogják tanítani. Nézzetek körbe, hogy a környéketeken mit lehet sportolni, az is meg fogja szűkíteni a lehetőségeket. Illetve most hoába ajánlok is valamit, ha a lányod személyiségéhez egyáltalán nem fog passzolni a sport. Például egy nagyon pörgős, fegyelmezetlen lány, nem biztos, hogy a rúd mellett képes lesz állni 1 órát. Vagy akár fit-kidnél nem merne szaltózni, mert fél.
2019. febr. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
A szertornát tudom ajánlani, én hobbi szinten jártam 7 évig, és nagyon sokat fejlődtem hajlékonyság és erő terén is. Ha versenyezni nem akar, akkor végülis akármikor el lehet kezdeni, én majdnem 11 évesen iratkoztam be. Hobbi szinten nincs rajta annyi nyomás sem, de persze még így is könnyen le lehet sérülni, most én is ezért hagytam abba (gerincsérv miatt). De tényleg csak akkor menjen, ha érdekli a sport maga, mert igaz, hogy nagyon fontos a hajlékonyság (mint úgy általában a legtöbb sportágban), de nem az teszi ki az edzések nagy részét, és ha pl. szaltózni nem mer, és nem is hajlandó rávenni magát, akkor tök felesleges eljárni. Nyújtani otthon is lehet, neten egy csomó videó van fent különböző tippekről.
2019. febr. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!