Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Milyen OKJ képzést érdemes...

Milyen OKJ képzést érdemes elvégezni?

Figyelt kérdés

Szeretnék egyetemre menni, de egy B terv is kéne, ha esetleg nem jönne össze.

Tudtok olyan OKJ képzéseket mondani, amit érdemes elvégezni, mert utána megtudok élni abból az adott dologból?

Bármilyen képzésre nyitott vagyok (17/L)



2019. ápr. 22. 14:14
 1/9 anonim ***** válasza:
55%
Edző, masszőz, optikus, fodrász, sminkes, gyártásvezető, kaszkadőr, szakács.. mi az, ami érdekel?
2019. ápr. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha hosszú távra is piacképes szakmát akarsz, akkor a műszaki szakok felé nezelodj, pl elektrotechnikus, autoelektornikai műszerész, gépész technikus stb. Ha viszont nem vagy oda a matek fizikaert, akkor ne eroltesd, erre az esetre jók a fentebb említett szakok.
2019. ápr. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Igazából rengeteg minden érdekel, ezért is kérdezem mit érdemes.

Pl: szívesen foglalkoznék gyerekekkel, de kozmetikus/sminkes is szívesen lennék és még sorolhatnám

2019. ápr. 22. 14:19
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát igen a matek és fizika nem az erősségem xD
2019. ápr. 22. 14:20
 5/9 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem nézz szét te magad a képzesek között. Járj utána annak a képzésnek amelyik tetszik, hogy érdemes-e energiát fektetni bele.

Muszáj kutatnod és nem csak várni, hogy majd egy idegen megmondja itt a tutit neked.

2019. ápr. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Természetesen én is keresek. Csak érdekel mások véleménye is arról, hogy mit érdemes manapság
2019. ápr. 22. 14:24
 7/9 anonim ***** válasza:
80%
dajka - kisgyermekgondozó, fodrász, kozmetikus
2019. ápr. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szoc.hondozo apolo,szakacs,mukormos,kozmetikus,fodrasz.
2019. ápr. 29. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem mostanság a sminkes-műkörmös-fodrász-kozmetikus párossal jól meglehet élni még külföldön is, ha veszed a fáradtságot kicsit a nyelvre. Csak ezeknél érdemes kicsit midenféle képzésekért a pénztárcába nyúlni. De a munka is rugalmas, mert lényegében ezeket magánban nyomnád. Persze ezekhez azért kell némi kreativitás is. Én mondjuk ebből a 3ból a kozmetikust- műkörmöst választanám (fodrászatnál nagyon érdekes kívánságok szoktak lenni és elég sok idő egy nagyobb frizura, és nem feltétlenül jár valaki olyan sűrűn fodrászhoz, mint mondjuk műkörmöshöz-kozmetikushoz). A sminkes mondjuk nem tudom hogy keres, de mivel a legtöbb nő tudja önmagát is sminkelni, és inkább szalagavatóra eg hasonlókra szoktak keresni szakembert, így emellé tuti beválasztanék még valamit. De nem vagyok jártas a témában, így mindenképpen azt tanácsolom, hogy szerintem ilyen szakembereket kérdezz körbe elsősorban, mivel nekik van erre a legnagyobb rálátásuk.

Egy szakács iserősöm van, aki szeret főzni, ez nem múlt el, de 10 év alatt kiégett benne, megunta a munkatársakat, főnököket és az állandó gőzt. Nincs valami, ami konkrétan érdekelne? Vagy amilyen egyetemi szakra akarsz menni, annak talán lehet van valamiféle OKJ-s "lecsapódása" (pl. jognál a jogi asszisztens, de azt nem ajánlom, azt hallottam nagyon nem éri meg).

2019. máj. 1. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!