Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Mi kell ahhoz, hogy fotós...

Mi kell ahhoz, hogy fotós legyek? Fotózásból ma meg lehet élni Magyarországon?

Figyelt kérdés
2019. máj. 2. 12:45
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Hivatalosan is így dolgozz, szükséges az papír. E nélkül nem lehetnél főállásban fotós, hogy erről adj számlát. 2-300 ezer között mozog az okj, vagy persze egyetemen. De elsőt egyszerűbb elérni (felvétel, bekerülés, pénzügyek stb. miatt), persze sokan vitatják, hogy művészeti egyetemek mennyire jók, kihasználják a diákokat de kapcsolatépítés, szakma nagyjaitól tanulsz stb. Érdemes nézelődni.

Aztán manapság úgy látom, a digitális jelenlét, ami nagyon fontos. Megmaradtak a fotós oldalak is, de szerintem instagramra áthelyeződött a hangsúly.

Pl. Borsi Flóra is autodidakta kezdte a fotózást, képszerkesztést és Photoshop kezdőképernyőhöz kérték fel munkáját, azóta világ számos pontján kiállít.

Másik, magyar videósok közt Simonffy Peti is abszolút autodidakta, persze neki annyi különbség volt, hogy elszegődott egy filmkészítő mellé nyáron segíteni és innen indult, de ha rákeresel, vagy ismered, szerintem elmondhatjuk, hogy igényes anyagokat csinál, nem tanulta suliban ezeket. Idén meg a Pilvaker werkfilmjét készítette.


Szerintem kitartás, motiváció és tanulni vágyás a legfontosabbak. Meg lehet ezekből élni, de oda kell tenned magad. Legtöbbeknek megmarad a fotózás bér kiegészítésnek, de szerintem ez se veszi el az értékét.

2019. máj. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!