Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Van valakinek valami tapasztal...

Szabi789 kérdése:

Van valakinek valami tapasztalata a Focus Oktatóközpont vagy az EFEB szakács tanfolyamával kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Elmélet, Gyakorlat, vizsga stb.

2019. júl. 14. 18:55
 1/2 ismLACI válasza:
75%
Szia! Én 4. hónapja járok szakács képzésre. Heti két nap, három órás tanítással. Az első bő két hónap csak elméleti, majd utána heti egy gyakorlat (összesen 15 belső gyakorlati oktatás lesz a tanévben (( 1 évesre járok)). Az elméletet és gyakorlatot Győri tanár úr tartja aki nagyon szigorú és következetes, de ha megszokod akkor nagyon jó tanárod lehet. Az angol tanárnő is nagyon lelkes volt, bár sokan nem értékelték, alig jártak be az órákra. Külső gyakorlat elvégzése is kell amit a vizgga elejéig teljesíteni kell, ez 160 munkaóra. Gyakorlati helyekkel szerződésben állnak, de te is találhatsz magadnak helyet. Én rajtuk keresztül találtam meg a helyemet és jól érzem ott magam. Dolgozok, tanulok, elvagyok. Fél évkor és év végén modulzárót írunk, amiken 51%-ot kell teljesíteni, ha az nincs meg, nem mehetsz tovább. Az elfogadott hiányzás mértéke 20%. Az irodások rendesek, segítőkészek. Részletre is lehet fizetni, így kibírható. Azt a Győri úr hozzá tette, hogy év végére lesznek akik kihullanak, mert ha nem veszed komolyan, hiányzol, nem tudod tartani a lépést és lemaradsz. A szakácskodást nem lehet félvállról venni, de ha bejársz rendesen, akkor megfelelő oktatást kapsz. A vizsgákról még nem tudok mit írni, de eddig nagyon jól érzem itt magam és szívesen járok tanulni. (ma volt pl. tankonyha: Borjúragu levest, grill zöldségeket, paelát(hal, csirke, tengeri gyümölcsös rizottó), és provanszi karajt . készítettünk. és meg is ettük. finom volt.) Ha komolyan gondolod a szakácskodást, akkor csak ajánlani tudom őket. Szia Laci.
2019. júl. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
75%

Szia.

Én az EFEB-hez járk és nagyon elégedett vagyok, csak ajánlani tudom őket. Eddig elméleti óráink voltak, most kezdtük a gyakorlatot. A tankonyhájuk nagyon jól felszerelt, rengeteg alapanyaggal dolgozunk és tanárok is nagyon segítőkészek. Sok jót hallottam róluk, ezért választottam őket. Több időpont közül tudtunk választani, nekem ez is szimpatikus volt. Vannak saját tankönyveik is amiből jól lehet otthon is tanulni, ez nekem azért is fontos volt mert a munkám miatt nem tudtam minden órára bemenni. Egy korábbi csoport éppen a héten vizsgázott és úgy tudom mindenkinek sikerült is. Remélem tudtam segíteni.

2019. júl. 19. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!