Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Szerintetek melyek a legjobb...

Szerintetek melyek a legjobb külföldi lehetőségek?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, anglisztika BA-n. Angolul tudok, kínaiul tanulok és igazából ezt a két nyelvet szeretném a leginkább fejleszteni. Tanultam németül is, de sosem szerettem és nem is beszélem a nyelvet, a nyelvvizsgát is csak azért csináltam meg, hogy legyen valami nyoma annak a 10+ évnek, de valós tudás nincsen mögötte. Más nyelvek is érdekelnek, de nem vagyok benne biztos, hogy okos ötlet lenne csak úgy belekapni ebbe-abba és lehet, hogy jobb lenne olyan programokat keresni, amik lehetőséget adnak arra, hogy a már tanult nyelveket gyakoroljam.

Adja magát az Erasmus, viszont itt a nyelvtudás eléggé behatárolja a lehetőségeimet, mert sok országba elvárják a nyelv ismeretét. Én ugye csak angolul tudok, ami nem is lenne baj, mert még sosem voltam angol nyelvterületen sem, viszont csupán egyetlen egy egyetem tudna fogadni (University of Keele). Máshová pl. USA pedig egyelőre teljesen esélytelennek látom, hogy bármilyen tanulmányi jellegű programra kiutazzak. Kínai partneregyetemünk is van, viszont arról és magáról a programról konkréten semmilyen információm nincsen és egyszer már voltam Kínában.

Ami pedig nem tanulmányi jellegű az azért macerásabb, mert semmiképpen sem szeretném, ha gondot okozna és nem szeretném félbeszakítani a tanulmányaimat, csúszni, lehagyni a vizsgáim vagy bármi ilyesmi. Vannak önkéntes programok, amiket már nézegetek egy ideje, de nagyon nagyon nehéz olyan rövidebb távú programot találni, ami pont a szünetre esik és én is megfelelek a követelményeknek. Az aupair programok is hosszabb távra szólnak, esetleg még láttam ilyen house sitting dolgokat is, viszont ezekről megint nem tudok semmit. Ott van a Campleaders, Resortleaders is, viszont ott megint az időpont a problémás és azért az mégis egy zárt dolog, munka, pár nap szabadnap és nem feltétlenül arról szól, hogy picit elmélyülsz a közegben.

Nekem nagyjából ennyi jut eszembe, de ha valakinek van még más ötlete, akkor szívesen fogadom. Tényleg annyi, hogy mindenképpen szükségem van valamilyen jellegű támogatásra (tehát egyedül nem tudok csak úgy kiutazni a semmibe) és az egyetem miatt kötött a szabadidőm. Szerintetek mi lenne a legcélszerűbb, leghasznosabb?


2019. aug. 1. 13:05
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Miért olyan biztos, hogy csak ez az egy egyetem tudna fogadni? Ha kiválasztasz egy egyetemet, adott esetben tudnál nekik írni privát emailt, hogy esetleg oda mennél Erasmusszal és azzal talán megoldható. Hallottam már ilyenről
2019. aug. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A jelenlegi partnerek között egyedül ez az egy egyetem van, amely fogadna a szakommal. Nálunk ez így külön kari bontásban van felsorolva, illetve szakonként is külön van válogatva. Azért bőven vannak egyetemek, amik közül lehet válogatni, de angol nyelvterületen egyedül ez az egy.
2019. aug. 3. 17:34
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nézegess még egyetemeket, és amelyik tetszik, náluk kérdezz rá, hogy ezzel a szakkal, ebből az iskolából lehetne-e menni Erasmusra. Van esély, hogy megengedik így is.
2019. aug. 5. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!