Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Van itt valaki aki kijutot az...

Van itt valaki aki kijutot az MIT (massachusetts institute of technology) egyetemre?

Figyelt kérdés
És ha igen milyen tanulmányi eredmény kell hozá?

2019. aug. 19. 05:00
 1/8 anonim ***** válasza:
31%
Valószínűleg egy low level site fogja a figyelmét lekötni... Aha.
2019. aug. 19. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
75%

Nem. Azok a high-level Redditen vannak. XD

Egyébként államközi ösztöndíjjal lehet bejutni, kell hozzá az MIT meghívólevele és egy darab PhD.

2019. aug. 19. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
28%
Nálunk a gimiben szokott lenni karrier-nap, amikor volt diákok tartanak előadást. Van egy pasi, nem mai fiatal, olyan 40-45 körüli lehet, aki tanult ott. Esetleg mailes elérhetőséget tudok kérni, azt mondta, szívesen tájékoztat bárkit.
2019. aug. 19. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
63%
Kérdezd Howard Wolowitzot.
2019. aug. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
80%

Látom az előző válaszolók vicces kedvükben vannak az ilyen jellegű kérdések kapcsán.


Csak lóvéval nem fogsz kijutni. Az is hülyeség, hogy apuci-anyuci édes csemetéje ki tud jutni oda, de egy szegényebb családból érkező nem. Nem az alapján döntenek, hogy milyen vastag a zsebed.


Tudás kell.


Milyen szakra szeretnél kijutni és milyen képzésre? BSc, MSc, PhD, posztdoktori vagy valami egyéb?


BSc-t nem feltétlen javallom. Nem abban van az egyetem hírneve. MSc-t, PhD-t javasolnám.


A BSc képzés mondanám, hogy olyan mindegy hogy melyik ország top egyetemein tanulod meg. Nagyjából egyformák. Gyakorlat-elméletben lehetnek különbségek, igen.

A magyar egyetemek például inkább BSc egyetemek.


MSc-re és PhD-re elkell néhány hozzávaló.


Itt tesznek arra, hogy xy vitaklub elnöke vagy, meg nyertél szavaló versenyt, vagy szerkesztettél iskola újságot. Az ilyen jellegű dolgokat kb. leszarják.


Angolul kell tudni! (CAE, TOEFL, IELTS közül bármelyik jó, nem ezen a van a hangsúly.)


Milyen kutatásokban vettél részt? Van-e publikációd? Valami egyéb tevékenység? Ismeretterjesztés? (Mondjuk youtube csatorna, vagy egy weblap készítési például informatika témáról vagy bármiről.


Publikáció-kutatás dologból nem ártana összesen egy 5-8 darab. Nem kell 600 projectben részt venni, ez hülyeség. Tíznél kevesebb elég, több felesleges.


Nem árt a jó diploma eredmény sem, megfelelő motivátiós levél, 3 darab ajánló levél, utobbit mind megkapod, ha jó vagy.


További idegen nyelvismeret jó kiegészítés lehet.


BSc-re nagy a túljelentkezés, kb. a jelentkezők 6-8%-át veszik fel. MSc-re, PhD-re könnyebb bekerülni. Itt a jelentkezők 15-18%-át veszik fel.


Szóval igen, az MIT kutató egyetem.


Itt van a honlapjuk:


mit.edu


Ez pedig az online tanulási felület azoknak, akik nem oda járnak, de az ottaniaknak is nagy segítség szerintem. Na itt minden szak nagyjából majdnem minden tárgya fel van tüntetve leírással, tankönyvvel, jegyzettel, videóval:


ocw.mit.edu


Ez pedig a szakok teljes tantárgy listája, hogy legyen némi rálátásod:


student.mit.edu/catalog/index.cgi


Kérdező, légyszíves írd már le, mit szeretnél tanulni, mert akkor tudnék talán még egy-két dolgot mondani.

2019. aug. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Alap képzésre szeretnék jelentkezni. (gépészmérnöknek). Most indulok középiskolába és szeretném tudni milyen átlag kell és milyen versenyekre érdemes menni. Köszi a segítséget.
2019. aug. 23. 14:47
 7/8 anonim ***** válasza:
90%

Ötös válaszoló vagyok.


Azt nem tudom miért lettem lepontozva, mi a nem helytálló.


Kérdező, mivel privátban írtad, hogy gépészmérnöki a cél, remélem nem tabu, így akkor itt írok tovább:


Tehát BSc a cél.


Nem árt, ha matematikát és fizikát magadtól megtanulod magas szintre. Plusz még a műszaki tantárgyakat is. Szolid kémia és biológia háttér nem árt.


Programozni megtanulni addigra szerintem alap lenne (C, C++ például). Az IT világából szerezz ismereteket.


Idegen nyelveket leírtam.


Versenyekből sok féle van. Nemzetközi diákolimpia, OKTV, SZTV, european junior olympiad, international science olypiad, european science olypiad, international junior, stb...sok ilyen van.


Nem árt valamiféle hobbi az érdeklődési körrel kapcsolatban vagy egy kiemelt értékrendű témával foglalkozni, ami nem feltétlen a gépészet.


3 (de lehet csak kettő) darab ajánló levél kell a tanáraidtól BSc-re, egy reál, egy humán tantárgyból.


Jó volna ,,könnyebb" kutatásokban részt venni, eljárni a te esetedben közösségi mühelyekbe. Nagyon sok egyetem/szervezet/vállalat hírdet programokat hozzád hasonlóknak.


Az hülyeség hogy a magyar érettségi nem jó. De jó, csak amiből kell emeltezz.


A pénz ne izgasson. A BSc hallgatók 60%-nak azt hiszem 90%-ban támogatva van mindenük. Valamint a BSc hallgatók 90%-a kap pénzügyi segítséget. Ezek elég jó számok. Aki nem kap, az valószínüleg jó családból jön, stb.


Az ilyen top egyetemeknek nem azon múlik a pénze, hogy melyik hallgatónak ad és nem segítséget. Így is annyi támogatást, invesztálást kapnak, hogy nem ezen múlik nekik a dolog.


Nagyjából ezek kellenek. Na persze sokaknak ,,csak" töredéke van meg, amiket felsoroltam, mégis bekerülnek.

2019. aug. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
87%

Ötös és hetes válaszoló vagyok.


Azt nem írtam le, hogy mikor felvesznek az MIT-re akkor nem a szakodat tanulod, hanem freshman vagy. Egyfajta nulladikos.


Ez az első év, és mindenkinek nagyjából így néz ki:


2 félév matematika

2 félév fizika

1 félév kémia

1 félév biológia

kötelező testnevelés

kötelező humán tárgyakból valami

Aztán még egy-két dolog.


Ezen az első évben sok szaknak a bevezető tantárgyát ki lehet próbálni, fel lehet venni. Pl: Introduction to Aerospace and Design VAGY Introduction to Nuclear Engineering and Ionizing Radiation, stb.

2019. aug. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!