Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Franciaországi egyetemi...

Franciaországi egyetemi felvételi?

Figyelt kérdés

Idén érettségiztem, jövőre pedig, ha úgy adódik, szívesen folytatnám a tanulmányaimat Franciaországban.


Nyilván a legcélszerűbb utánanézni, hogyan megy a jelentkezést, amelyet meg is tettem, azonban jó lenne hallani olyanoktól személyes tapasztalatokat, akik tényleg megpróbálták, sikerült is nekik, netán kint is folytatták útjukat.


A Parcoursupról lenne egy-két kérdésem, illetve arról, egy magyar milyen kilátással vághat neki a jelentkezési procedúrának.


A válaszokat előre is köszönöm! :)



#egyetem #továbbtanulás #érettségi #francia #Franciaország #Párizsi Egyetem #Sorbonne Université
2019. szept. 1. 15:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Átfutottam a Parcoursoup oldalát a Le Parisien újság lapján, de ott rengeteg felvilágosítást adnak. Mire lennél konkrétan kíváncsi?

[link]

2019. szept. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Amiről nem találtam információt, hogy Franciaországban elfogadják-e a magyar érettségit mint középiskola végi oklevelet. Bár írják, hogy a francia Baccalauréaton kívül számításba vesznek más, azzal egyenértékű végzettségeket, mivel tételesen ezek nincsenek felsorolva, nem voltam/vagyok benne biztos, hogy a magyar érettségi közéjük tartozik-e (ezért is gondoltam fontosnak, hogy valaki olyan írjon erről, aki kint tanult tovább).


A másik, hogy a Parcoursupnak régebben volt egy része, ami egyfajta motivációs levélnek felelt meg. Arról viszont, hogy ez még most is így van-e, nem találtam infót (ahogy arról sem, hogy esetlegesen kell-e referencialevél, mint az USÁ-ba vagy akár az Egyesült Királyságba).


Ha erről tudnál írni, azt nagyon megköszönném. :) Minden új kommentet pedig továbbra is köszönök!

2019. szept. 8. 20:57
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Most csak röviden tudok írni, mert nincs időm.

A magyar érettségit egy itteni hivatásos fordítóval, vagy annak magyar megfelelőjével le kell fordíttatni.

Én Magyarországon már elvégeztem egy magyar-latin-történelem szakot, annak a fordítását is mellékelni kellett. Így vettek fel a harmadik ciklusra.

A felvételin (én a Lyoni egyetemre jártam) minimun 14/20 pontot kellett elérni francia nyelvből, írás- és szóbeli együtt.

Nálam ez nem volt probléma, mert már évek óta itt éltem.

A többi kérdésnek utánanézek, bár jó lenne, ha olyasvalaki is válaszolna, aki nemrég végzett vagy nyert felvételt egy francia egyetemre. Én ugyanis még a 2000.-es években jártam a lyoni faukultásra, és azóta nyilván sok minden megváltozott.

2019. szept. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!