Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mi kéztet arra bárkit is,...

Mi kéztet arra bárkit is, hogy egyetemen etikus hacker tárgyakat tanítson?

Figyelt kérdés

Néztem angliai egyetemeken a Cyber Security MSc-ket. Ugye Magyarországon nincsenek ennyire speckó mesterképzések az IT-ban.

A Cyber Security szakok nagyrészébe tartozik az ethical hacking module is.

A kérdés itt vetődik fel, hogy miért is akarna bárki is ilyen tárgyat tanítani egyetemen évi 35-45 ezer fontért, amikor ebben a munkakörben akár 70 ezer fontokat is lehet keresni némi tapasztalattal?


De ez ugyanazokra is szól, akik programozást tanítanak egyetemen egy életen át, miközben a diákokat ösztönzik a kimagasló fizetésekkel első órákon. Persze, nem mindenki való a pályára, de akkor is.

Vagy általában a nagyrészük dolgozik az egyetem mellett? Akiket én ismerek, heti 40 órát bent vannak, és nem igazán jut idejük másodállásokra. Ti ismertek olyat, aki mindenben aktív? Vagy van ilyen?


(Ha másik kategóriába jobban passzol a kérdés, akkor azt jelezzétek, köszi) :)



2019. okt. 4. 23:11
 1/8 anonim ***** válasza:
42%
Mert van, aki szeret tanítani. Meg kutatni, és mellette tanítani. Az angol, amerikai stb. egyetemi oktatók egyébként jól meg vannak fizetve.
2019. okt. 5. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindig az a munka fizet a legjobban, amit az ember legszívesebben csinál.

Erre nagyon jó példa a programozó. Számtalan programozói feladatkör van, különböző területeken. A legjobban fizető terület a bankszektor, viszont valakinek a banki alkalmazás, programozok fejlesztése unalmas. Ilyenkor az ember mérlegel, hogy melyik éri meg neki jobban, kevesebbet keres, de olyan munkát végez, amit szívesebben csinál, vagy többet keres, de nem fogja szeretni.


Illetve ez a kérdés máshogy működik nyugaton, mint Magyarországon. A 35-45 ezer fontból is kényelmesen meg lehet élni, csak a 70 ezerből még kényelmesebben.

Amikor az ember mindkét lehetőség mellett képes kényelemsen élni, akkor kevésbé fognak számítani az anyagiak.

2019. okt. 5. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Az oké, hogy jól meg lehet élni 35 ezer fontból, de egy egyetemi tanárnak ez kevésnek számít. Folyamatos tüntetések vannak az országban (nem csak a felsőoktatásban), mert 10 éve is penny-re pontosan ugyan ezt a fizetést kapják a tanárok, mert a kormány befagyasztotta nekik. Ismerek olyan angliai egyetemi oktatót, aki 25 évet dolgozott programozóként, és 15 éve tanít, MSc-je van. És kerek 35 ezer fontot keres évente. Meg hiába tűnik jónak a fizetés, de ez az ismerősöm is mesélte, hogy a fia a versenyszférában már pályakezdőként ennyit keresett MSc-vel. Egyik angliai tanár sincs megelégedve a fizetésével.

Azokat még megértem, akik annyit dolgoztak mondjuk programozóként, hogy szétment a szemük, a fejük meg már fájt a folyamatos gondolkozástól, és inkább 50+-os éveire elment tanítani mert lazább. De akkor nem értem a panaszkodásukat, hogy sokat várnak tőlük, bent vannak 40 órát, és a fizetés is kevés stb..

2019. okt. 5. 10:12
 4/8 A kérdező kommentje:
Egyébként köszi a válaszokat :)
2019. okt. 5. 10:13
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Valaki szeret tanítani, vagy... Egyszerűen nem vennék fel sehova, a kora miatt.


Vagy dolgozott már versenyszférában, csak neki nem éri meg, hogy sok pénzért cserébe sokkal többet stresszel.

2019. okt. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

1, kevesebbet fizet, de messze nem olyan stresszes, ha van 5 modulja akkor 5x2 ora eloadast tart egy heten(+a beadandok atnezese)

2, ez mellett vann ideje megcsinalni a PHD-t

2019. okt. 10. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
#6 40 órára van bejelentve legtöbbjük. Ki vannak töltve a napjaik egész héten, reggel 9-től délután 5-ig. Angliában gyakori az órák tömbösítése. Szóval 9-től 13-ig van egy modulja (vagyis 2 előadás), majd 13-tól 17-ig megint egy module.
2019. okt. 10. 09:00
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk nekem hacker oklevelem is van, meg éppen OSCP-t csinálom. Nem utolsó sorban résztulaj vagyok egy hacker cégben mellékesen.


Én is szívesen tanítanék, de nem a pénz miatt. Egy vlog-ot tervezek csinálni (sajt időmből és pénzemből), és ha már 10-20 ember megnézi majd, már annak fogok örülni, hogy tudatosabban fog ügyelni magára az a pár ember.


Egy etikus hackert a hacker közösség főleg úgy ismer el, ha ad valamit a közösbe. Mivel a hackerek között van egy úgy nevezett felelősségteljes információ megosztás, hogy a célt elérjék. (Hasonlítható a gamer közösséghez, hogy közös globális fórum nélkül is megtalálják a közös hangot, lásd Blizzard botrány.) A cél pedig a emberek biztonságosságának fejlesztése. Sajnos az embereknek jellemző tulajdonsága a lustaság, ami elég meredek dolgokat tud kivitelezni. Így szükség van a kibertudatosság fejlesztésére, amit első sorban oktatással lehet elérni.


Van egy másik tényező (sajnos), amit sok cég csinál és nem fordít elég figyelmet rá.

Az egyik: Hogy költségvetésbe nem igazán számolják bele az emberek képzését, hogy fejlesszék a biztonságos működést. Pl.: Gizi néni ne észnélkül nyissa meg az exe-ket, amit kap emailben.

A másik az egy paradoxon: Cégek a biztonság érdekében vesznek mindenféle terméket: tűzfalat, vírusirtót, ... és lehet sorolni. Ez egyfajta biztonság érzetet teremt. DE! Ez hamis. Mivel a cég sérülékenysége csupán 15%-ban tisztán technikai eredetű. Maradék 85%-ban az ember is közre játszik. Pl. egy rosszul bekonfigurált Apache szerver, amit így is úgy is elért, mert a tűzfal portja nyitva. Vezetői döntés miatt nem kerül fel egy biztonsági frissítés, hogy az éles működést ne akadályozza, mert az pénz kiesés. Ya, de ha amiatt törnek be, az még drágább lesz... Lehet sorolni napestig.


De amúgy csak olvas bele a GYÍK-ba, hogy milyen emberek tesznek fel kérdéseket. Én is, néha hajam tépem, és azt gondolom legtöbbször, hogy "akkor edd meg a saját főztöd, ha voltál ennyire b_fasz...".


Mert sok embernek kibertémában sok alapfogalma hiányzik és ezt az etikus hackerek, köztük én is, fáj látni. Az embereknek lövésük sincs mi az az "adattest". Emberek és cégek milyen bátran szivárogtatnak másról-magukról adatokat, amiknek a kontextusából kiolvasva kompromittálhatóvá válik maga a cég vagy személy. Majd jönnek a nagy kiabálások, hogy "feltörtél". Nem, te osztottad meg...

2019. okt. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!