Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » A finn oktatási rendszer...

A finn oktatási rendszer ellehetetleníti az érdeklödő diákokat?

Figyelt kérdés

Finnországban nincsenek jegyek,könyvek,tantárgyak. A tanórák úgy zajlanak,hogy pl.: a tanár feldobja témának a migrációt és különböző szempontokból megvizsgálják po.: földrajzi ,vagy történelmi szempontból.

***

Tegyük fel,hogy van egy gyerek,aki rajong a biológiáért,konkrétan biológia fan. Nos,ez a gyerek nem kap szakinformációkat,nem élheti ki magát,talán még a tanárnál is többet tud. Talán versenyre sem mehet. Igaz?



2019. nov. 3. 19:55
 1/9 anonim ***** válasza:
57%
Nem ismerem töviről hegyire a finn oktatási rendszert, de nem hinném, hogy ne lenne tehetséggondozás ott is.
2019. nov. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
50%
A finn oktatási rendszert szólja le a magyar, amikor ők teljesítenek Európában a legjobban. Ezzel szemben az átlag magyar nem tud rendesen számolni, nem érti mit olvas, egy idegen nyelven makog Pákó szinten. El kéne már felejteni a poroszos oktatást, mert bizonyítottan megbukott.
2019. nov. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Aláírom,hogy a finnek fejletebbek.

Csak nem tudom,hogy tényleg van e valami tehetséggondozás (hogy indítják különböző tanulmányi versenyeken stb.)

2019. nov. 3. 20:08
 4/9 anonim ***** válasza:
64%

Tudom, hogy a többségnek nem fog tetszeni, amit írok, de nem baj.


Jó barátunk volt kint 6 évig 2 fiúgyermekével és feleségével Helsinkiben. A gyerekek ott járták a középiskolát. Teljesen el vannak keseredve a szülők... azon túl, hogy tudnak finnül meg angolul, szinte semmi mást nem tanultak. Nulla a természettudományos és a matematikai ismeretük. Nem tanultak meg tanulni. Pedig kint mindig jó minősítéseket kaptak.

2019. nov. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
84%
A finn oktatási rendszer célja, hogy egy erős alapszintre hozza fel az összes diákot (ezért is olyan jók az "oktatás színvonala" címszó alatt), viszont ennek egyik negatív következménye az általad leírtak: a nagyon érdeklődő, "szakbarbár" tanulókat pedig visszahúzza. Tehát ez a legtöbb embernek egy jól működő modell, de a kivételesen tehetséges diákoknak bizony nem kedvez. Csak nyilván az ebből jóval kevesebb van, így a teszteken mégis a legjobbak között szerepelnek. Mert ezek átlagot mutatnak, nem pedig kiemelkedéseket.
2019. nov. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
61%
Finn gimnaziumban tanulok. Orvosira keszulok. Otthon is tanultam gimnaziumban, nem volt ennyire preciz az oktatas. Pl. alapbol kemiabol van 5 db alap konyv,es ezzel mesz erettsegire, otthon a kozepszintuhoz van 3 db, biologiabol szinten. 1db "szemeszter", ami 2 honap veszunk at egy teljes konyvet, es nem 1 ev alatt, mint otthon. Minden szemeszterben kulon konyv van. Sokkal gyorsabb a tempo.
2019. nov. 4. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
59%
Elozo vagyok. Pl. matematikabol van 10 db vaskos konyv erettsegi elott es nem 4 ,mint otthon.
2019. nov. 4. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
51%
Az lemaradt,hogy a gimnazium itt csak 3 eves es meg igyis tobb informaciot ad.
2019. nov. 4. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
47%
Meg valami csak osszehasonlitaskepp. Itt az orvosin nezik, a matek,fizika,kemia,pszihcologia,sved,angol,finn jegyeket es felveteli van kemiabol,biologiabol,fizikabol, es a felveteli szerintem az otthoni emelt folott van, mert neztem feladatsorokat, az nem fedi le az itteni teljes anyagot.
2019. nov. 4. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!