Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Menyire ellenszenvesek az...

2cool4scoole kérdése:

Menyire ellenszenvesek az egyetemi oktatók a külföldi magyar kissebséggel (Pl:Szlovákokkal, románokkal, kárpátaljaiakkal. ), vagy melyik egyetem az, amelyik ezekkel az embereket a legigazságtalanabb? Függnek ezek a dolgok a szakoktól?

Figyelt kérdés

2019. júl. 10. 17:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tapasztaltam semmi ilyesmit, pedig volt felvidéki szaktársam.
2019. júl. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmilyen diszkriminációt nem tapasztaltam, 3 egyetemre is jártam, sehol nem volt ilyesmi.
2019. júl. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az egyetemi oktatók nagy százalékában nem divat a mások gyűlölete.
2019. júl. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az egyetemi oktatókat nem érdekli és nem is foglalkoznak azzal, hogy ki honnan jött. Sőt, szerintem ha akarnák sem tudhatnák ezt, mert nincs hozzáférésük ilyen adatokhoz. Régebben a papír alapú leckekönyvek korában az oktató még előrelapozhatott egy vizsgán a személyes adatokhoz, de most már ezt sem teheti meg. Nyugodtan végigjárhatod az egész egyetemet anélkül, hogy egy oktató is észrevenné, hogy nem Magyarországon születtél (feltéve persze, hogy jól beszélsz magyarul). De hidd el, még ha valamelyik oktató megtudja ezt, az sem fog diszkriminálni. Nem létezik negatív előítéletesség a határon túlról jövőkkel szemben az itthoni egyetemeken. Fölösleges emiatt aggódnod.
2019. júl. 10. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk pont fordítva, ők voltak a kedvenceik, minden órán kérték őket, meséljenek, ott miben más ez meg az stb.
2019. júl. 10. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Csak hallottam néhány pletykát de úgy látszik, hogy alaptalanok voltak.
2019. júl. 11. 19:54
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én sem tapasztaltam ilyet, pedig a Felvidékről és Erdélyből is van diák.
2019. júl. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Semmi ilyet nem tapasztaltam a Bsc alatt, annyian voltunk, hogy nem is kérdezték, hogy ki honnan valósi.


Egy kárpátaljai lány.

2019. júl. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy intelligens ember kizárólag a valós emberi értékek alapján ítél meg valakit!

A gyűlölködés a prosztó politikusok műfaja!

2019. júl. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!