Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Van itt olyan, aki külföldi...

Van itt olyan, aki külföldi egyetemre jár/járt?

Figyelt kérdés

Melyik egyetemre?

Mik a tapasztalatok?

Dolgoztál esetleg egyetem mellet külföldön?


2019. nov. 26. 14:37
 1/7 anonim válasza:
100%

University of Aberdeen-be (Skócia) járok a második éve.

Imádom, nincs olyan, ami miatt akár egy pillanatig bánnám, hogy idejöttem.

Igen, egy könyvesboltan vagyok eladó elég laza munkarendben.

2019. nov. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én Angliában tanulok, másodéves vagyok IT-n.

Tapasztalatok? A tanárok általában igazi valódi szakemberek és sokéves munkatapasztalatuk van, nem úgy mint a magyar egyetemek tanárainak.

Érdemes megjegyezni, hogy az első és a második év között hatalmas a szintkülönbség, sokkal nehezebb mint amire számítanál, de azért teljesíthető. Ez nem biztos hogy minden egyetemen így van, de nálunk például olyan mintha az első évben kicsit beetetnének, hogy jujj de izgi, az első évben teljesen gyakorlatias minden, az előadók rengeteget segítenek, második évben meg hirtelen minden átmegy elméletbe, és sírva mész haza, mert annyi a tanulnivaló :D

De sokkal hasznosabbakat tanulsz mint Magyarországon.


Dolgozgatni pár hónapja kezdtem el, weboldal és mobil app tesztelőként.

2019. nov. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
48%

Bécsben doktoráltam, mellette Németországban dolgoztam. Tapasztalataim:


- Sokkal magasabb a színvonal, mint otthon, ezért magasabb elvárások

- Nem ismerik a “nincs többszázezrem könyvekre” fogalmát, elvárják, hogy a legfrissebb szakirodalomból full naprakész legyél

- A doktorandusz csak egy hallgató, kisebb a presztízse, mint otthon, szerintem

- A TO sokkal segítőkészebb, mint otthon, egyszersmind sokkal vaskalaposabb is, a szabályok uralkodnak

2019. nov. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


#1 Milyen szakon vagy?

#2 Milyen szakon végeztél, és miből doktoráltál, és mit dolgoztál Németországban?

2019. nov. 26. 16:08
 5/7 anonim ***** válasza:
47%

#3


Én is meg tudom erősíteni Németország és Ausztria tekintetében. Sokkal magasabb színvonal, de sokkal nagyobb a követelmény is (a hallgatókat sokkal jobban megszűrik a felvételnél, nem tudom hogy otthon mint szolnának amúgy, ha emelnék a követelményi szintet és tényleg csak azok mennének egyetemre, akik oda is valók) ott nem tyúkért adják a diplomát mint Magyarországon. Az oktatók is sokkal képzettebbek, egyszóval, aki teheti külföldön tanuljon tovább. Nem véletlen, hogy magyar egyetem nincs rajta sokszor a ranglistákon. Ha valaki panaszkodik, hogy otthon nehéz a képzés, akkor külföldön esélye sem lenne elvégezni. (Magyarországon is tanultam, igy van viszonyítási alapom)

2019. nov. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Dánia, Aalborg University mesterszak


Zseniálisan gyakorlat s problémamegoldás orientált képzés, minden félévben valós cég valós problémáját kellett csoportosan megoldanunk. privát tanulószobák, tanárok akik örülnek, ha vitába szállsz velük. Semmit se kellett magolni.


Egyetem mellett diákmelóztam ami miatt kaptam is dán állami támogatáat így félre is tudtam tenni lét

2019. dec. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Tanultam Németországban, Lettországban, Norvégiában...Most a Lomonosovon tanulok!
2020. júl. 14. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!