Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Bécsben tényleg ingyenes az...

Bécsben tényleg ingyenes az egyetem? Bárkinek? Hogy zajlik a felvételi?

Figyelt kérdés

Először Budapesten szeretnék egyetemre menni, de gondolkozom egy második diplomán, amit lehet, hogy Bécsben csinálnék meg. Még semmi sem biztos, csak információkat gyűjtök.

Az egyetem oldalán nem láttam árakat. Némettudás kell, ez alap, erről egy C1-es nyelvvizsgát kell felmutatni?


2020. jan. 13. 07:13
 1/4 A kérdező kommentje:
Mert azt nem értem, hogy ha nincs felvételi, akkor mi alapján veszik fel az embereket? Azért mindenkit csak nem vehetnek fel.
2020. jan. 13. 07:16
 2/4 anonim ***** válasza:
Nagyvonalakban úgy működik, hogy bárkit felvesznek, mivel teljesen ingyenes az oktatás. Ugye ennyi a feltétele külföldiként, hogy a nyelvvizsga meglegyen. Aki nem odavaló, az úgyis ki fog szóródni az első félévi vizsgákon, az a "felvételi". Ha pedig bent maradsz, akkor azt kell tudni, hogy a képzési idő + 2 félév ingyenes. Tehát ha mondjuk 6 féléves a képzésed, akkor 8 félévet tanulhatsz ugyanazon a szakon, de ha ezt is túlléped, akkor már fizetned kell.
2020. jan. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy ez az Universität Wien-re vonatkozik, de nem írtad, melyik egyetem érdekelne. Nekem egy jó barátom jár oda, tőle tudom ezeket a dolgokat.
2020. jan. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Utolsó kettő! Nagyon köszönöm én is a kommented.
2020. jan. 31. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!