Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Külföldi továbbtanulási...

Külföldi továbbtanulási tanácsok gyógyszerésznek?

Figyelt kérdés

10.es vagyok, 100%osan tudom, hogy kutató gyógyszerész szeretnék lenni. Nagyon erős bennem a vágy, hogy külföldre járjak egyetemre, hiszen kiemelkedően megy a kémia és a biosz

Milyen ország lenne célszerű? Lehetőleg angol vagy spanyol nyelvterületre szeretnék menni


Illetve mi az, amit pl fizikából és matekból is nagyon értenem kellene? (mennek azok is, csak nem ANNYIRA)

Na és persze hogyan tudnék felkészülni? Nem a leggazdagabb környezetből jövök...



2020. jan. 23. 18:14
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nem egy olyan szakma, amit kulfoldon erdemes elvegezned, foleg ha kutatao szeretnel lenni. Szinte mar csak Magyarorszagon fokuszalnak a gyogyszerkeszitesre es a kutatoszemlelet atadasara gyogyszereszkepzes keretein belul, mig mas europai orszagokban inkabb a klinikai gyogyszereszeket kepzik ki.


Az hogy most kiemelkedoen megy a kemia, ne haragudj meg, nem bantani akarlak, vagy elriasztani, de nem jelent semmit, a kozepiskolai anyag az az elegtelen legalja egyetemen. En most vagyok otodeves Szegeden, igy elhiheted ezt nekem, en is kiemelkedoen jo voltam ezekbol gimiben, de ugyanolyan nehez volt elvegezni a kepzest, mint a leggyengebb kemia/bioszosnak. Talan a fogekonysag miatt gyordabban megertettem a tananyagot.


Javaslatom: vegezd el Magyarorszagon a gyogyszeresz kepzest, kezdj el TDK munkat, es ismerkedj meg az anyanyelveden a gyogyszereszet szakteruleteivel, helyezhedj el a szamodra legszimpatikusabb teruleten, es ismerkedj meg itt a kutatasi modszerekkel, majd ha tovabbra is fennall a kulfoldi vagyad, akkor menj ki utana PhD kepzesre egy kufoldi egyetemre.


Sajnos a kepzes maga nagyon nehez es sok, illetve rengeteg olyan dolog van, amit meg az anyanyelveden is nehez megerteni, nemhogy mas nyelven, majd ugyanezen a nyelven bizonyitani, hogy te igenis erted.


Nem elriasztani akarlak ezzel, csak tukrot tartok, hogy a gyogyszereszet nem annyiban merul ki, hogy adok egy gyogyszert egy adott betegsegre, hanem a betegseg molekularis kialakulasat, es annak receptorialis szintu terapiajat kell ismerni. A mi kulfoldi hallgatoink sem tudjak befejezni 5 ev alatt, mert elmondasuk szerint egyszeruen nem tudjak megerteni, mert nem az anyanyelvukon tanuljak. Fontold meg. Ha mindenkepp kulfoldi kutato akarsz lenni, akkor vegezz el egy vegyesz kepzest kulfoldon es kutass ugyanolyan lehetosegekkel, mint egy gyogyszeresz. A gyogyszereszetben nem a kemia az, ami gondot okoz legtobbszor, hanem a merhetetlen molekularis biologia.

2020. jan. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Előző nagyon jól leírta.

Tényleg készülj fel rá,hogy amit gimiben veszel kémia és biológia az egy hatalmas nagy nulla az egyetemi anyaghoz képest,a kutatóihoz meg kb semmi köze.

Spanyol nyelvterület egyetemeit felejtsd el, a latin-amerikaiak gyengék, a spanyolországiak meg kb magyar szint.

Angliába vagy Walesbe viszont nagyon érdemes menni.

2020. márc. 11. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!