Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Angliában au pair-kedéssel...

Angliában au pair-kedéssel mennyit lehet keresni? ( megközelítőleg)

Figyelt kérdés
Akár személyes tapasztalatokat, vagy hozzátok közel álló személyek történeteit is várom. Középiskola után szeretnék kimenni Angliába, kb. 1 évig szeretnék pénzt gyűjteni a tandíjra, plusz nyelvgyakorlásként. Szeretem nagyon a gyerekeket. Mennyit keresnék, 1 év gyűjtögetés fedezne legalább 1 tanévet? Köszönöm.
2010. júl. 26. 04:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
zsebpénzt, 45-60 font/hét
2010. júl. 26. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
értem. és a repjegyet, nyelvsulit, ételt-italt is nekem kell fizetnem, vagy azt a család intézni, nem?
2010. júl. 26. 07:27
 3/14 anonim ***** válasza:
a nyelvtanfolyam, kaja, és a repjegy elvileg a család költsége...közvetítőirodán keresztül leinformált családokhoz tudsz menni, viszont attól a közvetítőtől távozz azonnal, aki pénzt kér tőled
2010. júl. 26. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

A nyelvtanfolyamot nem feltétlenül fizeti a család, ez inkább családtól függ. Nem kötelességük. Nekem soha nem fizette egyik sem.

Az Iwiwen is szét nézhetsz, szoktak lányok hirdetni, hogy új au pairt keresnek a családjuknak, mert ők már hazamennek, vagy inkább elkezdenek dolgozni. (iwiw fórum, iwiw apró - válts át valamelyik angol városra)

2010. júl. 26. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Én nem Angliában voltam, de ismerek olyanokat, akik igen. Átlagosan 60-90Ł a heti zsebpénz, és ha olyan a család, akkor fizetik a tömegközlekedést, nyelvsulit, telefonköltséget, útiköltséget is - jól kell választani. A kaja és szállás az alap.


Mindenképpen Angliába akarsz menni? Tapasztalataim szerint ott veszik leginkább cselédszámba az au paireket, hisz mindenkinek van, és emiatt ott fizetik meg őket legkevésbé.

2010. júl. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ :)

igazából 14 évesen voltam kint Angliába, pontosabban Londonban töltöttünk 10 napot, onnan tettünk kirándulásokat Canterbury-be, Statford-ba, Oxford-ba, nagyon megszerettem azt a helyet, azóta arra vágyom, hogy ott élhessek. Azért gondoltam logikusnak, mert ott szeretnék majd fősulira menni. Németország, Svájc, Luxemburg, Franciaország, Belgium, Hollandia ki van zárva, egyik ország hivatalos nyelvét sem beszélem tökéletesen, németül tudok valamennyit makogni, ami a suliban rám ragadt. Szégyen mert már 7 éve tanulom a nyelvet, elég nyögvenyelősen tudnám letenni a középfokot. Talán mert sosem érdekelt és mindig az angol lebegett a szemem előtt, arra hajtottam. Imádom az nagol nyelvet, ezt szeretném fejleszteni. Annak úgy van értelme, hogy másik országban gyűjtögetem au-pair-kedéssel a pénzt ( tudom, sokat nem fogok,de ha jó családot fogok ki, szinte mindent kifizetnek, nekem már csak a shoppingolást kéne intéznem, de van azért eszem, hogy spóroljak) , aztán később cuccolok át az Egyesült Királyságba? Szerintem az kicsit macerás. Meg ahogy elnéztem, a környező országokban is 200-300 euro a fizetés havonta, ami havi szinten megközelítőleg ugyan annyi. Nem tudom...Mindenesetre köszönöm válaszokat! :)

2010. júl. 26. 15:48
 7/14 A kérdező kommentje:
Még az érdekelne, hogy a nyelvsuli kötelező? Ha mondjuk valaki elég jól beszéli a nyelvet, akkor is? Muszáj élni a lehetőséggel? Csak mert pénztárcaspórolás.
2010. júl. 26. 15:57
 8/14 A kérdező kommentje:
úgy értem kímélés :D pénztárcakímélés.
2010. júl. 26. 15:58
 9/14 anonim ***** válasza:

Semmi sem kotelezo, a nyelvsuli sem. Ez csak egy lehetoseg, amivel elhetsz, ha akarsz. Jo arra, hogy fejleszd a nyelvtudasod, valamint arra, hogy ismerosoket szerezz. Magadnak kell eldontened, hogy akarod e.

Az au pairkodas amugy jo atmeneti megoldasnak, ha felsz nullarol belecsoppenni egy idegen kulturaba. (En amugy melegen ajanlom mindenkinek, mint elso lepes) Ha mar kint vagy, akkor fogod latni a lehetosegeidet, hogy mi mast csinalhatnal meg, es ahhoz mit kell tenned. Hala egnek mar EU tagok vagyunk, igy neked mar sokkal tobb opciod van, mint mondjuk nekem volt 12 eve.

Szoval elso sorban ne csak a penz legyen a meghatarozo, mert gyujteni tudsz kesobb is, ha mar megteremtetted az alapokat hozza.

2010. júl. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ja, es meg valami.

En voltam au pair tobb csaladnal is, de igazan sehol sem bantak velem cseledkent. Igazabol rajtad mulik, hogy mit es hogy hozol ki a szituaciobol, de ha megengedsz egy jotanacsot: vedd magad egyenrangunak veluk es akkor egyenrangukent fognak banni veled. A legtobbszor mi magunk adjuk az alapot arra, hogy leneznek minket, es ez fuggetlen a nyelvtudastol.

Az angolok amugy kedves es nyitott emberek... megvannak a maguk rigolyai, termeszetesen, de nekunk is. Ebbol kell kiindulni. Ha kulonbozunk is toluk nem azert mert mi jobbak vagy rosszabbak vagyunk. Egyszeruen csak masok, ami a kulturalis kulonbsegekbol adodik.

Meg egyszer sok sikert es legfokepp kitartast!

2010. júl. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!