Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Olaszországi Erasmus félév?

Olaszországi Erasmus félév?

Figyelt kérdés

Szerintetek megéri kimenni Olaszországba Erasmussal úgy, hogy nem beszélem a nyelvet? Sajnos azokban az országokban, amiknek a nyelvét beszélem csak angolul van oktatás, ezért úgy vagyok vele, hogy akkor már inkább felfedeznék egy különlegesebb kultúrát+ egy új nyelvvel is megismerkednék vakamennyire.(persze itt is angolul tanulnék) Szerintetek megérné így kimenni?

Továbbá, ha valaki volt már, elmondaná, hogy kb mennyibe kerül a lakhatás, élet stb Olaszországban?



2020. márc. 26. 22:18
 1/2 anonim ***** válasza:
15%

A következő 2 évben kizárt, hogy bárki is kimenjen olaszországba! Nem látod mi van odaát?


Jelenleg az élet olaszországban megállt! százával halnak meg az emberek, a templomokba teszik a koporsókat, mert nincs aki temessen! Az egészségügy összeomlott, a gazdaság úgyszintén! Már az orvosok döntik el, hogy ki élhet és ki nem, a 80 év felettieket már el sem látják, ha megfertőződnek, mert nincs kapacitás az ellátásukra, hagyják őket meghalni. Berlusconi elmenekült az országból - szó szerint!

A következő 2, de lehet, hogy 3-4 évben olaszország egy katasztrófa sújtotta terület lesz, elszabadult árakkal, hiánygazdálkodással.


Az sem biztos, hogy be lehet majd lépni az országba, szóval én a helyedben annyira az olaszt manapság nem erőltetném.


Amúgy Erasmusszal mi lesz? Lesz rá elég pénz, vagy elviszi a vírus elleni védekezés?

2020. márc. 27. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
72%

Jelenleg semmilyen tájékoztatás nem érkezett még arról, hogy az Erasmus fel lenne függesztve, jelenleg is ugyanúgy folyik a jelentkezés stb., mivel nem tudják pontosan megjósolni, hogy hol milyen lesz a helyzet a következő félévben. Én nyelvet tanulni szerettem volna kimenni Olaszországba a nyáron, még erről sem kaptunk semmilyen információt, de itt azért ez sanszos, hogy nem fog működni. Viszont az Erasmus még távolabb van... Nekünk azt mondták, hogy mindenképpen jelentkezzünk stb., aztán majd időben kiderül, hogy hogyan tovább.

Egyébként szerintem teljesen jó ötlet, ha van rá lehetőséged. Én csak angolul beszélek használható szinten és nálunk sajnos emiatt kevesebb a lehetőség, mert sok egyetemen elvárják a helyi nyelv ismeretét (pl. Olaszországban is :( ) Így én Anglián, Finnországon és Törökországon gondolkozom, ezek még szóba jöhetnek és talán nem kell rákölteni egy vagyont. Szerintem amennyiben az oktatás angol nyelven folyik, mindenhol kell lennie erasmus irodának, ahol szintén tudnak segíteni stb., így nem egy nagy gond, ha az ország nyelvét nem ismered. Én a nyáron voltam nyári egyetemen Kínában és bár tanultam kínaiul, nem tudtam rendesen használni a nyelvet és nagyon kevesen beszéltek angolul (kb. csak az egyetemen)... Nyilván nehezebb volt, de teljesen jól el tudtam boldogulni, az emberek is segítőkészek voltak, nyilván nekem is nagyon rugalmasnak és nyitottnak kellett lennem stb., de nem éreztem magam elveszve vagy bajban. Szóval nekem ezzel kapcsolatban pozitív élményeim vannak. Valamint nagyon sokat lehet tanulni, magát a nyelvet is (én azt látom, hogy sok egyetemen nyelvkurzusokat is ajánlanak a külföldi hallgatóknak) és a kultúráról is. Szerintem mindenképpen egy nagyon jó és hasznos tapasztalat lehet, emiatt vonz engem is.

Nekem a numbeo nevű oldalt ajánlották, illetve szerintem érdemes megnézni beszámolókat, mert azokban szintén ki szoktak térni az anyagiakra és ott is találhatsz hasznos információkat.

2020. márc. 27. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!