Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Finnországban szeretnék...

Finnországban szeretnék tanulni/élni! Milyen lehetőségek vannak? Egykét tipp? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Régóta tervezem, hogy Finnországban szeretnék majd élni és mihamarabb tanulni/nyelvet tanulni is! El is szeretnék kezdeni hamarosan finnül tanulni, angol tudásom jeles. 18 éves vagyok, de az érettségim 2 év múlva lesz csak az 5 éves iskola miatt. Akár most is kimennék valamit csinálni Finnországba, és emiatt érdeklődök itt.

Tudnátok ajánlani egykét lehetőséget, nyelvtanulás/továbbtanulás miatt odakint? Esetleg élni valahol, családnál, bérelni egy kis lakást? Diákmunka is szóba jöhet megélhetés miatt. Még egyszer mondom, érettségim még nincs, de 18 éves megvagyok.

Mivel már többször voltam odakint, most is csak arról álmodozok, hogy kint élhessek, ezért bármilyen ötletet elfogadok!

Nektek mi a véleményetek erről? Ti mit csinálnátok ilyenkor? Esetleg valaki ugyanebben a helyzetben van?

Szívesen várok bármilyen tanácsot!

Köszönöm!


2010. júl. 27. 00:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben előbb leérettségiznék, nem hiszem, hogy egyáltalán anélkül foglalkoznának veled. Egyébként egyetemen belül kimehetsz Finnországba ösztöndíjjal, meglátod majd milyen élni ott fél évet és eldöntöd. Kint a lakásbérlés baromi drága, és nem hiszem, hogy lenne miből fent tartanod. Szóval előbb érettségi aztán te döntöd, hátha sikerül.
2010. júl. 27. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Olvastam egykét helyen, hogy ha Angliába szeretnék kimenni nyelvet tanulni és dolgozni mint középiskolai diák érettségi nélkül (persze elején fizetni kell párszázezret ezért + családnál/kollégiumba élni), csak 18 évesnek kell lenni és kész.

Emiatt szeretnék kérni segítséget itt, hátha tud valaki ajánlani valamit Finnországba.

2010. júl. 27. 01:03
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Persze, kimehetsz így is, de ki állna szóba egy 18 éves, érettségivel, nyelvtudással nem rendelkező lánnyal, a válság közepén? Senki.


Itt van amit én csinálnék: érettségizz le, aztán 1. egyetemen finn szak, és ösztöndíjjal kimenni 2. ha nem vagy jó tanuló, és a továbbtanulás nem jöhet szóba, akkor menj ki Finnországba au pairnek. Ha kint vagy, már könnyebben látod, mi merre hány méter.

2010. júl. 27. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Amiről te beszélsz a kommentedben, az valamely cserediák-szervezeten keresztül valósítható meg, milliós nagyságrendű összegbe kerül, és valóban családnál laknál és ott kéne gimibe járnod. De az csak 18 éves korig van.
2010. júl. 27. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Finnország engem is nagyon érdekel! Miért nem próbálod meg az aupairkedést? Lány vagy? Mondjuk én voltam Németországban aupair és ismertem fiút is... Az a lényege, hogy kimehetsz egy évre lakni egy családhoz, ahol a gyerekekkel kell foglalkoznod, és takarítanod, vasalni, stb. Ezért cserébe zsebpénzt kapsz, teljes ellátást, nekem még a nyelvtanfolyamom felét is fizették. Nem kell érettségid legyen, elég, ha elmúltál 18.

2010. júl. 27. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

önkéntes munkára is kimehetsz..

keress rá ezzel foglalkozó szervezetekre guglin:D

2010. júl. 27. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Fiú vagyok :)

De ez nem hangzik rosszul.

A nyelvtanulást magadtól, külön végezted egy iskolába az aupair mellett?

Szerintem vannak olcsóbb lehetőségek is, mint például Angliába is láttam párszázezerért, hogy kimész, egy hét nyelvtanulás, utána 12 hét munka. Családnál/kollégiumba, de magadat kell ellátnod a fizetésből. Csak ilyen kéne Finno.-ba is.

Keresni munkát Finno.-ba itthonról, szerintem elég nehéz lenne, mivel nem tudok finnül sem... Úgy kit vennének fel bárhova?

Még lehetőségek?

Köszi a válaszokat amúgy:)

2010. júl. 27. 12:19
 8/13 A kérdező kommentje:
Még az szóba jöhet, hogy bemenni a Finn Nagykövetséghez és ott kérdezősködni...
2010. júl. 27. 12:20
 9/13 anonim ***** válasza:

Szia!

A tegnapi 06.57es vagyok.

Nálam úgy volt a nyelvtanulás, hogy a család, mielőtt kimentem volna ,már talált nekem nyelviskolát, és oda jártam hetente egyszer egy egész délutánra. És annak a felét fizették, a másik felét levonták az első havi zsebpénzemből. Mikor kijártam, utána mondták, hogy beiratkozhatok egy másikba, ami mindennap lenne, és annak is a felét fizetik. De a család is segítőkész volt.

Itt egy oldal, ahol kereshetsz finn családokat:

[link]

Szerintem nagyon jó dolog, ha tényleg ki akarsz menni, próbáld ki, itt még az sem gond, ha kezdetben nem ismered a nyelvüket, hiszen azért vagy ott.

2010. júl. 28. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Kösz szépen!

Esetleg két fő is tud ilyenre jelentkezni, ha van valami ismerősöm?

Várok még válaszokat :)

2010. júl. 28. 13:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!