Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Finnországban szeretnék...

Finnországban szeretnék tanulni/élni! Milyen lehetőségek vannak? Egykét tipp? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Régóta tervezem, hogy Finnországban szeretnék majd élni és mihamarabb tanulni/nyelvet tanulni is! El is szeretnék kezdeni hamarosan finnül tanulni, angol tudásom jeles. 18 éves vagyok, de az érettségim 2 év múlva lesz csak az 5 éves iskola miatt. Akár most is kimennék valamit csinálni Finnországba, és emiatt érdeklődök itt.

Tudnátok ajánlani egykét lehetőséget, nyelvtanulás/továbbtanulás miatt odakint? Esetleg élni valahol, családnál, bérelni egy kis lakást? Diákmunka is szóba jöhet megélhetés miatt. Még egyszer mondom, érettségim még nincs, de 18 éves megvagyok.

Mivel már többször voltam odakint, most is csak arról álmodozok, hogy kint élhessek, ezért bármilyen ötletet elfogadok!

Nektek mi a véleményetek erről? Ti mit csinálnátok ilyenkor? Esetleg valaki ugyanebben a helyzetben van?

Szívesen várok bármilyen tanácsot!

Köszönöm!


2010. júl. 27. 00:42
1 2
 11/13 anonim válasza:
Nézd meg az Au-Pair World-ot. Ha beírod ezt a googleba, kiadja szerintem. Ez azoknak jó, akik babysittelni képesek...bírják a gyerekeket.
2010. júl. 29. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:
100%

Szia!

Az idei educatio kiállításon volt pár finn stand. Elvileg ott ingyenes az oktatás eu tagoknak, és lehet oda menni egyetemre. Azt hiszem áprilisban lesz egy tesztjük, amikor az angolodat (meg talán matekot) mérik fel, és az alapján kerülhetsz be finn egyetemekre. A legjobb az egészben, hogy tankönyvekért sem kell százezreket kifizetned, mert tök jó kölcsönzési lehetőségeik vannak. Remélem összejön neked (:

2011. jan. 24. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Mi lett veled? En most koltoztem ki.
2011. dec. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!