BME Budapesten drága?

Figyelt kérdés
(BME-n építészmérnökként) Mennyibe kerülne a kollégium, meg a havi kiadások, kaja, stb?

2020. ápr. 28. 19:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne:)
2020. ápr. 28. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%

A koli általában olyan 10k körül van, attól függ, hogy melyik koliban. A schönerz a legolcsóbb, ami 9 ezer valamennyi.

A kaja attól függ, hogy mit szeretnél enni. Ha csak életben akarsz maradni, akkor olcsó, ha szeretnél változatosan enni, akkor kicsit drágább.

Az egyetem mellett van a stoczek menza, ahol kb. ezer forintból lehet rendes adag kaját kapni. Az egyetem egy jelentős része odajár. :D

Nekem ezzel nincs tapasztalatom, mivel bejárok, viszont azt mondanám, hogy 50k-nál nem lehet több. És ebbe szerintem minden benne van. Koli, kaja, bérlet. Persze ezt úgy számoltam, hogy hétvégére haza mész.


A 2. félévtől meg lehet tanulmányi ösztöndíjat kapni. Ha nagyon jó jegyeid vannak, akkor 25-30 ezret is.

2020. ápr. 29. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ment a zöld kéz, köszi
2020. ápr. 29. 16:11
 4/7 anonim ***** válasza:

azért a bőven 50k azt cáfolnám: oda járok a koli már nekem nem fér annyiba bele

egyébként a bercsényi 11650 havonta

50ből kijön a kaja úgy, hogy főzök magamra, csak néha eszek kajáldában, 2 hetente hazajárok, plusz még alap tisztálkodószerek is kijönnek belőle, meg a bérlet

viszont ha vennék ruhát mondjuk akkor az már nem(nyilván azt nem veszek hetente, de azért néha kell)

én 50-et kapok otthonról, plusz a kolimat is kifizetik mert azt a neptunba kell külön utalni ráadásul az nem feltétlen havi kiadás mert kb a 2. hónapban kiírják mindet és akkor visszamenőleg is kell, plusz ha akarod előre is be lehet és akkor nem kell havonta figyelni a határidőket

ha kell ruha, moziba akarok menni, túl sok pénzt elittam ezért el fogy a pénzem akkor azt ösztöndíjból pótolom

2020. ápr. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Azért hozzá kell tenni, hogy 25-30 ezres ösztöndíjat egyáltalán nem könnyű elérni BME építészmérnök szakon. Ehhez 4,5 fölötti átlag kell általában.
2020. máj. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha a kolit nem számolom bele akkor kb. 50k havonta. Én is főzök magamra, kajáldába ritkán járok. Viszont én gyakran vonatozok Szegedre is a barátnőmhöz, haza viszont ritkábban járok.
2020. máj. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

pontosan 4,7es átlagra kapok 30ezer forintot

éhenhalni pont elég (BME épk)

2020. máj. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!