Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Ha orvosira megyek Magyarorszá...

Ha orvosira megyek Magyarországon, akkor a gyakornokit elvégezhetem külföldön?

Figyelt kérdés
2020. máj. 1. 08:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Milyen gyakornokit? Az évek utáni “nyári gyakorlatra” gondolsz?

Vagy pedig maga az egyetem utáni rezidens éveket?


Egyébként ha az utóbbi és állami finanszírozású szakon voltál akkor vissza kell fizesd X éven belül. Ha maradsz akkor minimum másfélszer annyi évet kell ledolgoz az országban mint az egyetemi évek.

2020. máj. 1. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Arra gondolok hogy miutan elvegeztem a hat ev egyetemet akkor utana ugye van meg negy ev gyakornoki amit nem magyarorszagon szeretnek elvegezni, akkor az lehetseges e
2020. máj. 1. 08:49
 3/8 anonim ***** válasza:
39%
4 év gaykornok? Te hol élsz? A 6 év után van 2 év rezidensi képzés és a többi attól függ, milyen irányban szeretnél szakosodni. Külföldön nem ilyen a rendszer. Általában az orvoshiány miatt- igen ott van igazi orvoshiány-azonnal beraknak a sűrűjébe. Unokatestvéremetnulla alapképzéssel altatni tették oda, a férjem pedig ugyan így, bele a közepébe. Ott nem pátyolgatnak,mint otthon.
2020. máj. 1. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Szoval akkor hat ev elvegzese magyarorszagon es utana mehetek kulfoldre ? Dolgozni?
2020. máj. 1. 08:55
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

6 év az egyetem. A végén általános orvosi diplomát kapsz. Utána dolgozni kezdesz. A választott szakirányodtól függően 3-5-6 év lesz még a képzés. Ebből 2 a "rezidens", utána "szakorvos jelölt" leszel. Szakvizsga után "szakorvos".

Igen, mehetsz külföldre is dolgozni rögtön az egyetem után. Vissza kell fizetni a képzés díját.

Külföldön kicsit más (lehet) a rezidens képzés, nem tudom hova akarsz menni.

2020. máj. 1. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
#3 az aneszteziológia biztosan nem az a terület, ahol első nap magadra hagynak, így túlzásnak tartom amit mondasz.
2020. máj. 1. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire nem megy a szövegértés, inkább ne légy orvos.
2020. máj. 1. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
#7 bocs mi bajod van , ha nem tetszik akkor nem kell válaszolni , kicsit probalj meg megelegedni magaddal
2020. máj. 1. 10:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!