Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Ha Magyarországon elvégzem az...

Ha Magyarországon elvégzem az orvosi egyetemet, ezzel megszerezve az általános orvosi diplomát. A rezidens éveket és a szakvizsgát külföldön is letölthetem/elvégezhetem?

Figyelt kérdés
Esetleg a medikus évek alatt is átmehetek egy külföldi egyetemre, majd ott lediplomázhatok, etc.?
2011. ápr. 28. 13:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Kimehetsz. De ha már most tudod, hogy külföldön akarsz dolgozni, akkor miért nem ott végzed el a képzést?
2011. ápr. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mert még egy, legfeljebb két év kell a nyelvtudás tökéletesítésére, középszinttel nagyon nem tudok sokat kezdeni egy külföldi egyetemen. Viszont az idő nekünk dolgozik ugye, tehát addig elkezdem itthon (már jelentkeztem mondjuk..) A választ köszönöm. :)
2011. ápr. 28. 14:53
 3/5 anonim ***** válasza:

Nagyon sokan már a rezidensképzés előtt repülnek is külföldre. Az is lehetséges, hogy az egyetem alatt átjelentkezel egy külföldi egyetemre (viszont ehhez hihetetlen jó átlag és pénz, vagy SOK pénz kell). Viszont ha bejutsz itthon, jobban teszed, ha nem hangoztatod, hogy eleve külföldön akarsz dolgozni, mert sem az oktatók, sem a hallgatók nem szívlelik az ilyen felfogást. Más, ha valaki egyetem alatt jön rá, hogy szeretne kinn tölteni bizonyos időt a magyar EÜ miatt (és utána, ha itthon rendeződik a helyzet, vissza akar jönni), és más, ha valaki csak kihasználja az egyetemet, mert eleve külföldön akar tartózkodni.

Üdv, egy orvosis

2011. ápr. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Burkoltan én is arra céloztam, mint a második hozzászóló.
2011. ápr. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Rendben, megfogadom a tanácsotokat, lakat a számon :)

Köszönöm nektek újfent.

2011. ápr. 28. 15:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!